Як повідомила координаторка ГО «Кримська солідарність» Лутфіє Зудієва, засуджений російською судовою системою кримський громадянський журналіст Осман Аріфмеметов після відмови апеляційного суду переглянути його справу передав своє звернення до НСЖУ та Європейської федерації журналістів.
Публікуємо його лист повністю:
«Дорогі колеги!
Прошу вас прочитати цей лист із розумінням важкої ситуації, в якій я перебуваю. Апеляційний військовий суд ухвалив мені вирок. За журналістську діяльність засудили до 14 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, перші чотири роки у в’язниці закритого типу. Причому перший рік у в’язниці закритого типу адміністрація має утримувати мене в умовах особливого режиму.
Ми досі здивовані, за відданість ідеалам істини засуджують до найжорстокішого покарання в Росії. Судовий процес, який спричинив мій вирок, як ви вже знаєте, був сповнений порушень, обтяжений фальсифікацією доказів. Я, як і багато інших громадянських журналістів Криму, став жертвою маніпуляцій силових структур та політичного тиску у неправовій державі. Планую й надалі боротися, щоб очистити своє добре ім’я. Готуюсь до касаційної скарги, а далі вже міжнародні інстанції.
Я підготував інформацію про значний обсяг порушень як на стадії слідства, так і на стадії суду по суті у першій та в апеляційній інстанції. Весь матеріал готовий надати світовій спільноті, щоб не вірили фальсифікаторам.
Я не злочинець і не терорист, як і мої друзі, в’язні совісті. Важливо звернути вашу увагу на винесення вироку, який став результатом ретельно спланованих заходів щодо придушення неугодних політичних та релігійних думок.
Борючись за права та ідеали, я звертаюся до вас по підтримку. Зараз я в очікуванні важкої та тривалої дороги до місць відбування покарання, яких у Росії всього сім. Звертаюсь до вас по додаткову підтримку у вигляді відвідування дипломатів іноземних держав. Це не лише допоможе привернути увагу до моєї ситуації, а й вивести проблему в’язнів сумління на інформаційний рівень. Відвідування дипломатів, окрім моральної підтримки, можуть посилити мій імунітет, що зв’яже руки наглядачам у порушенні моїх прав. Це також відкриє доступ незалежним лікарям на територію в’язниці, що суттєво покращить умови утримання мене і моїх колег. Моніторинг та контроль з боку дипломатів допоможуть забезпечити дотримання моїх прав та умов утримання. Дякую вам за ваше безкорисливе прагнення підтримувати тих, хто стоїть на варті істини. Разом ми зможемо подолати труднощі.
З повагою
Аріфмеметов Осман,
громадянський журналіст, політв’язень».
Останнє слово Османа Аріфмеметова «Нема чужого болю» на цьому суді опубліковане на сайті НСЖУ.