З 3 по 8 лютого у Сеулі відбувся Всесвітній саміт 2020. Близько 7000 тисяч світових лідерів, журналістів, людей бізнесу зібралися для обговорення питань глобального миру, попри гендерні, національні, релігійні та расові відмінності. Від України на саміт було запрошено делегацію у складі президента Академії педагогічних наук Василя Кременя, голови НСЖУ Сергія Томіленка, директора Департаменту Міністерства культури у справах релігій та національностей Андрія Юраша, заступника голови Української Ради Миру Володимира Новохацького, голови Комісії у справах єдності між християнами УГКЦ отця Ігоря Онищука, голови Федерації всесвітнього миру в Україні Михайла Ільїна.
У рамках заходу колишньому генеральному секретарю ООН Пан Гі Муну урочисто вручили знак відзнаки Премії миру Санхак. Прес-служба НСЖУ подає дайджест головних тем та досягнень самміту заради світового миру 2020.
Тринадцять років на захисті світового миру: відзнака для Пан Гі Муна Преміямиру Санхак відзначає осіб та організації, що зробили значний внесок у забезпеченні процвітання та миру для майбутніх поколінь. Номінантів обирають з увагою до трьох головних критеріїв: роботи задля сталого розвитку суспільства, вирішення світових конфліктів і збереження навколишнього середовища. Колишній секретар ООН Мун відомий увагою до проблем глобального потепління, розширення прав жінок, підтримки країн, що розвиваються та держав, що потерпають від кризи. 6000 гостей із 120 країн, серед яких були прем’єр-міністри Камбоджі та Нігерії, аплодували визнанню досягнень Пан Гі Муна.
«Я відчуваю пристрасне ставлення до світового миру на Всесвітньому саміті 2020. Я твердо вірю, що цей саміт буде служити чудовим плацдармом для збору управлінців і висловлення істотної підтримки міжнародної спільноти у досягненні миру, заради єдиної Кореї, заради міжнародної спільноти,» – підкреслив у своїй промові пан Мун.
Спільна мова для релігій
Федерація всесвітнього миру прийняла Всесвітній саміт у Сеулі з 3 по 8 лютого з єдиною метою – «реалізувати ідеал мирного світу в глобальному селі». Всесвітній саміт – це глобальна асамблея, в якій взяли участь не лише велика кількість політичних лідерів, включно з нинішніми та колишніми головами держав, прем’єр-міністрами, головами конгресу та міністрам з усього світу. На саміт запросили великих релігійних лідерів, у тому числі християнства (католицизм, протестантизм , грецька православна церква), буддизму, ісламу, індуїзму, конфуціанства, іудаїзму та інших релігійних течій. На думку Федерації всесвітнього миру, релігійні лідери збираються разом, «щоб об’єднати своє розуміння та натхнення, щоб нації, континенти та світ могли бути відродженими».
Корейське питання: звернення Діка Чейні до Пхеньяна
На саміті транслювали відеоповідомлення від колишнього віце-президента США Діка Чейні. Пан Чейні підкреслив необхідність відмови від ядерної енергії та висловив розчарування тим, що він характеризував як «північнокорейське мистецтво грати» у зв’язку з історичною зустріччю президента Трампа та Кім Чен Ина у 2018 році.
Уряд Камбоджі на варті миру У шістдесятих та сімдесятих роках Камбоджа пережила кровопролитну громадянську війну. Країна потерпала від влади «червоних кхмерів» під керівництвом Пол Пота, який винищив за різними даними від 1 до 3 мільйонів камбоджійців у результаті голоду та репресій. Сучасний уряд країни налаштований на попередження подібних злочинів у всьому світі. Прем’єр-міністр Камбоджі Гун Сен заявив у своїй промові, що: «Мир для Камбоджі, яка пережила війну та руйнування, – це створення багатосторонньої системи з тісним діалогом та довірою, спосіб принести плоди людському розвитку та миру як головній цінності. Ми будемо сприяти діалогу між релігіями з взаєморозумінням та взаємоповагою, співпрацювати задля глобалізації,» – пообіцяв пан Сен.
Саміт 2020: погляд української делегації Українська делегація залишилася вражена якістю проведеної роботи та рівнем організації саміту. «Як і передбачалося, робота Міжрелігійної Асоціяції за Мир і Розвиток була винятково плідною і колоритною. Представники Ісламу, Буддизму, Кришнаізму, Християнства різних напрямів і навіть найрідкіснішоі релігії Мандеїзму представили на засіданні свої позиції з питань побудови миру загалом та у стосунках між релігійними організаціями,» – резюмує український релігієзнавець та політолог Андрій Юраш на своїй сторінці у Facebook.