Минулого тижня ворог масовано атакував БпЛА Дніпро двічі – пізно ввечері 26 та 28 березня 2025 року. Чимало пошкоджень в житловому секторі.
–Усі вікна в квартирі розбиті, між кухнею і ванною стіну «повело» – тріснув кахель…, – розповідає про наслідки потужної дронової атаки росіян на Дніпро 26 березня відомий фоторепортер, член Спілки журналістів Сергій Дівєєв.
Близько семи вибухів – буквально в 50-ти метрах від будинку, де мешкає Сергій. Згадує, того разу буквально врятувала від жахливих наслідків кішка Маша і щільно наліплений на вікна скотч.
–Звечора ліг раніше спати, та домашня улюблениця розбудила – застрибувала на ліжко, лазила, товклася. А коли прокинувся, побачив повідомлення про небезпеку, устиг перейти до коридору, і почалося! – говорить Сергій Дівєєв. – Що цікаво – на усіх вікнах скло розбилося, але завдяки скотчу не посипалося. Ще на початку війни усі вікна старанно заліпив, дружина не раз хотіла вимити, та я відмовляв – у нас війна! От бачиш, кажу, навіть квіти на підвіконні встояли.
Вже за день – 28 березня – чергова масована дронова атака, знову у центральній частині міста руйнівні наслідки.

«Отже, підбиваючи підсумки вчорашнього обстрілу Дніпра… Мій родинний будинок, 1908 року побудови в історичній частині міста, пережив першу світову, другу світову, і вас, п….в, переживе», – емоційно написав у Фейсбуці Дмитро Москаленко, дніпровський тележурналіст. У помешканні розбито два вікна. – Там, правда, вітраж був з віковою історією, а головне, що Ланселот Львович (пес) вперше за ці три роки таки перелякався.
А 29 березня російська армія вдарила балістикою по густонаселеному житловому кварталу в центрі Кривого Рогу. Внаслідок ракетної атаки вдруге постраждала квартира журналістки онлайн-медіа «Перший Криворізький» Олени Смоліної (вперше житло було пошкоджене 31 липня 2023 року внаслідок російської атаки). Жінка живе у кількохстах метрах від епіцентру вибуху, в квартирі вибило одне вікно на балконі.
Із проханням підтримати збір на відновлення будинку, у якому мешкає журналіст медіахолдингу «Наше місто» Андрій Федченко, звертаються його колеги: «Квартира мого колеги Андрія. Її нема. Вони і коти цілі. Будь-який донат важливий».
«Наш будинок був сильно пошкодженим у наслідок ракетної атаки країни-терориста росії 28.03.25 го року. Будинок потребує капітального ремонту. Потрібно повністю поміняти дах та стелю, вікна, двері і.т.д», – написав Андрій.



Дніпровський центр журналістської солідарності, Правління Дніпропетровської обласної журналістської організації клопотатиме перед Національною Спілкою журналістів про матеріальну допомогу для колег.
Мережа Центрів журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, реалізована у співпраці з Міжнародною та Європейською федераціями журналістів, ЮНЕСКО та за підтримки народу Японії. Наша головна мета – допомога медійникам, які працюють в Україні під час війни. Центри працюють у Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Львові та Івано-Франківську. Цей проєкт є частиною більш широких зусиль ЮНЕСКО, спрямованих на підтримку безпеки журналістів та свободи слова в Україні.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності у Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Дніпровський ЦЖС
Дискусія з цього приводу: