Буковинський кіш Українського козацтва та Чернівецький центр журналістської солідарності НСЖУ у Краєзнавчому музеї в Чернівцях організували і провели круглий стіл на тему «Роль медіа під час війни з росією за визволення України». Такі заходи стали вже традиційними.
Учасниками круглого столу були журналісти-переселенці, представники місцевих медіа та студенти Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.
За словами голови обласної організації спілки журналістів України Володимира Бобера, нині навіть виникнення таких понять, як «інформаційна війна» та «інформаційна безпека», свідчить не лише про тісний зв’язок медіа з конфліктними ситуаціями і війною, а й про те, що у збройних протистояннях сучасності боротьба на інформаційному полі не менш важлива, ніж безпосереднє ведення військовий дій. У сучасних умовах медіа можуть виступати інструментом ведення інформаційної війни і суб’єктом забезпечення захисту інформаційного простору.
– Ми бачимо, як росія багато років проводила свою інформаційну експансію на Україну і українців, тож переконані, що потрібно зміцнювати наші медіа. Особливо актуальним це є сьогодні, коли редакції газет і телерадіокомпаній мають великі фінансові труднощі та опинилися на межі виживання. Є вже така закономірність: хто не підтримує і не зміцнює свій інформаційний простір, той буде змушений згодом читати газети на чужій мові, слухати чужу музику і вивчати чужу історію, – зауважив генерал-хорунжий Українського козацтва Василь Мойса.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Чернівцях: 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності; 96.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Інформаційна служба ЦЖС