Запоріжжя продовжує потерпати від ворожих обстрілів. Впродовж ночі російські війська двічі атакували місто. Цього ранку редакція газети Мотор Січ, найстарішого корпоративного видання Запорізької області (95 років існування) зазнала руйнувань. Вибуховою хвилею вибиті вікна, стеля в аварійному стані, пошкоджено техніку. На щастя, постраждалих немає.
–З приміщень редакції газети зібрано 5 великих коробок скла та іншого сміття, – розповіла Ольга Лебедева, начальник Відділу корпоративних ЗМІ АТ «Мотор Січ».
За словами пані Ольги, на момент прильоту, нікого в редакції не було, обійшлось без постраждалих. Проте наразі у журналістів немає світла та інтернету: «Ми не здаємось, гуртуємось, і наш маленький колектив з 5 осіб вже готує наступний випуск газети».
На цей час відомо про 45 постраждалих внаслідок атаки, серед них двомісячна дитина. Також один чоловік загинув.
Журналісти місцевих та всеукраїнських медіа ще до світанку прибували на місце прильоту, щоб висвітлювати наслідки російської агресії. Анастасія Потапенко, кореспондентка «Суспільне. Запоріжжя» приїхала о 6 ранку, щоб у прямих включеннях оперативно повідомляти про перебіг ліквідації наслідків прильотів.
– На наслідки ворожих ударів завжди складно і боляче дивитися. Розуміти, що хтось втратив своє життя метафорично, у вигляді квартири, всіх надбань, памʼяті, яка залишиться в цьому місці. А хтось – фізично. Прямо у своєму домі помер, як сьогодні, о 4 ранку. І за що? Дуже складно бачити рідних, які чекають звісток від поліції та ДСНС про те, чи знайшли під завалами їх людей і чи живі вони. Але, зізнаюся, як би боляче не було – до всього звикаєш. І з кожним обстрілом реакція на побачене притуплюється. А це лякає, чесно кажучі, – розповідає Анастасія.
Нагадаємо, що у Запорізькому Центрі журналістської солідарності на постійній основі діє коворкінг. У Центрі є все необхідне для роботи журналістів. При необхідності медійники завжди можуть попрацювати у коворкінгу.
Мережа Центрів журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, реалізована у співпраці з Міжнародною та Європейською федераціями журналістів, ЮНЕСКО та за підтримки народу Японії. Наша головна мета – допомога медійникам, які працюють в Україні під час війни. Центри працюють у Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Львові та Івано-Франківську. Цей проєкт є частиною більш широких зусиль ЮНЕСКО, спрямованих на підтримку безпеки журналістів та свободи слова в Україні.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Дар’я Зирянова
Фото авторки
Дискусія з цього приводу: