Як це – працювати у бронежилеті, спробували майбутні медійники з Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, які завітали до Львівського офісу об’єднаного Західноукраїнського Центру журналістської солідарності НСЖУ, аби ознайотилися з роботою цього осередку для підтримки журналістів. Координаторка ЦЖС у Львові Наталія Войтович провела екскурсію простором, який став нетворкінгом для журналістів. Вона зауважила, що у період блекаутів медійники сходилися до центру, бо тут завжди був швидкісний інтернет й світло.
Особливо цінною для студентів стала змога уявити себе кореспондентом, який веде пряме включення із зони бойових дій. Майбутні спеціалісти вдягнули спорядження, яке Національна спілка журналістів України надає медійникам,які їдуть у відрядження близько до лінії фронту. Воно потрібне для посилення їхньої безпеки. До комплекту входить бронежилет з написом «PRESS», що складається з сертифікованих плит 4 класу захисту, шолом та аптечка, аби за потреби надати медичну допомогу собі чи колегам.
–Молоді люди зазначили, що робота журналіста в умовах війни справді нелегка, оскільки носити на собі бронежилет довгий час, напевно, буде дуже важко. При тому, що вони спробували це без ще певної екіпіровки, яку носять з собою телевізійники, а це камера, додаткові зарядні пристрої, штатив тощо. Студентам розповіли про відповідальність, що лежить на журналістах, які їдуть працювати у зону брови дій – наголосила Наталія Войтович.
Враженнями від візиту поділилися й майбутні медійники. За їхніми словами, розмова була корисною та надихаючою.

–У центрі журналістської солідарності ми мали змогу приміряти військове спорядження для журналістів. Мене вразила вага бронежилета – простоявши у ньому хвилину, я відчула як втомилась моя спина, і я зрозуміла, як важко працювати журналістам, які носять його багато годин. Шолом також був доволі важкий, враховуючи його розмір. Проте відзначу – у такому спорядженні ти дійсно відчуваєш себе захищеним, – зазначила Вікторія Козак, студентка третього курсу спеціальності «Журналістика» ТНПУ.
Окрім цього, під час зустрічі гостям центру розповіли про особливості виходу друкованої преси і її поширення на прифронтових територіях. Також відбулася дискусія про роль друкованих медіа для людей, які у період війни можуть залишитися без зв’язку, коли зникає світло й пропадає інтернет і немає доступу до радіо або телебачення.
–Здобувачі освіти та викладачі кафедри журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка дізналися про історію функціонування Центру, допомогу, яка надається журналістам – засоби індивідуального захисту, технічне обладнання. Важливою складовою зустрічі стало обговорення освітніх програм із підготовки журналістів: формування компетентностей майбутніх фахівців відповідно до сучасного ринку праці та стандартів вищої освіти, застосування інноваційних практик та навчально-методичного забезпечення в освітньому процесі. Щира подяка Наталії Войтович за теплу атмосферу та змістовну зустріч, – зауважила доцентка кафедри журналістики ТНПУ Галина Синоруб.



Мережа Центрів журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, реалізована у співпраці з Міжнародною та Європейською федераціями журналістів, ЮНЕСКО та за підтримки народу Японії. Наша головна мета – допомога медійникам, які працюють в Україні під час війни. Центри працюють у Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Львові та Івано-Франківську. Цей проєкт є частиною більш широких зусиль ЮНЕСКО, спрямованих на підтримку безпеки журналістів та свободи слова в Україні.
Контакти об’єднаного Західноукраїнського Центру журналістської солідарності Львів-Чернівці – 097 907 97 02 (Наталія Войтович, координатор Львівського центру, Володимир Бобер – асистент), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Дар’я Маркова
Дискусія з цього приводу: