У воєнний час медійна спільнота шукає нові форми взаємодопомоги. Вінницька організація журналістів запровадила конкретні програми підтримки — від медичних знижок до допомоги родинам загиблих захисників. Марина Тепленко, яка очолює Вінницьку організацію НСЖУ, розповіла на засіданні Правління Спілки про нові ініціативи та досягнення.
– На мою думку, НСЖУ – не лише люди, які її очолюють, а усі ми. І важливо, аби кожен із спілчан робив усе необхідне для того, аби спілка була дієвою. Хоча від колег доводилося чути: «А що нам дала спілка?». І саме через такі запити ми почали змінювати філософію роботи: переформатовувати мислення, шукати відповіді, якою має бути спілка сьогодні, заради яких цінностей має жити, – каже пані Марина.
Попри складні обставини, які в усіх регіонах продукує війна, Вінницька організація впевнено рухається вперед. Розпочато ревізію членства, оновлюється облік, приєднуються нові відповідальні журналісти.
Одним із важливих кроків стало впровадження журналістської “клубної картки”. Це не лише посвідчення, а реальна підтримка медійників: від 30 до 50 відсотків завдяки їй можна мати знижки на медичні послуги, включно з хірургічними втручаннями у сучасній клініці. Причому скористатися пільгою можуть усі члени Національної спілки журналістів України з будь-якого регіону нашої країни.
Налагоджена співпраця з підприємцями та організаціями, які підтримують медійників, розуміючи, наскільки журналісти важливі. Зокрема, надається десятивідсоткова знижка на тренування з інструктором для всіх, хто хоче опанувати будь-який вид зброї або вдосконалити навички володіння нею.
– Окремий важливий напрям нашої роботи – вшанування пам’яті загиблих Героїв. Вінницька організація активно долучилася до проєкту меморіалізації. Вже видано книги про чотирнадцятьох вінничан – оборонців Маріуполя. Вони стали янголами цього міста, – наголошує Марина Тепленко. – Працюємо над тим, аби презентувати видання на рівні Національної спілки журналістів України у Києві. Наша організація активно підтримує родини загиблих захисників, допомагає у психологічній реабілітації, надає допомогу на різних рівнях. Важливу роль у цьому відіграє наша спілчанка Вікторія Колмикова , яка очолює Раду родин полеглих у Вінницькій області..
– Довіра до спілки зміцнюється, і ми бачимо це щодня. Колеги приходять з новими ініціативами, пропозиціями, ідеями. Маємо багато планів, працюємо над проєктами, зокрема й грантовими. І головне – ми тримаємося разом, підтримуємо і надихаємо один одного. Ми вистоїмо, – зазначає т.в. о. голови Вінницької організації НСЖУ Марина Тепленко.

3 липня 2025 року відбулося розширене засідання Правління Національної спілки журналістів України, в якому взяло участь понад 50 представників керівних органів організації. Основними питаннями порядку денного стали: виконання пріоритетних напрямів діяльності НСЖУ у 2025 році (безпека журналістів, підтримка полонених, допомога прифронтовим медіа), діяльність мережі Центрів журналістської солідарності, підтримка регіональних медіа, а також організаційні питання щодо створення нових регіональних структур у Одесі. Учасники одноголосно ухвалили заяву про солідарність з українськими журналістами в російському полоні та резолюцію про необхідність системної підтримки місцевих медіа.
Підготувала Людмила Мазнова, інформаційна служба НСЖУ
Дискусія з цього приводу: