Анна Мірошниченко, нині ведуча новин і проєкту «Хто з Мірошниченко» 5-го каналу телебачення, залишилась у Києві, не покинула своє робоче місце і вранці 24 лютого 2022-го, добравшись на роботу під звуки вибухів, о 9 годині вийшла в ефір. З першого дня повномасштабної війни канал докорінно змінив сітку мовлення, було закрито всі проєкти, у томі числі ті, які вела Анна, і розпочався телемарафон нон-стоп.
5-й канал не потрапив у загальноукраїнський марафон, тож запровадив свій, де один ведучий змінював іншого, аби оперативно подавати новини, здійснювати включення з регіонів, інтерв’ювати запрошених гостей тощо.
Кількість співробітників каналу значно зменшилася, адже частина виїхала з Києва з міркувань безпеки, та це не вплинуло на кількість глядачів теле- і YouTube-каналів. А працювати у перші дні війни доводилось в екстремальних умовах. Аби не порушувати режим комендантської години, журналістам доводилось жити на роботі: хтось їжу готував, хтось воду привозив, хтось одяг прасував… Київ обстрілювали, бомбардували, однак 5-й канал жодного разу не зупинив ефір.
А ще співробітники каналу використовують усі можливості для волонтерства. Наприклад, наприкінці року випустили календар 5-го каналу, завдяки якому вже зібрали понад три мільйони гривень для закупівлі рацій, які наші захисники використовують на передовій.
А ще Анна одержала підтримку завдяки проєкту екстреної фінансової підтримки українських журналістів, що був реалізований Національною спілкою журналістів України разом із Міжнародною федерацією журналістів та за підтримки ЮНЕСКО. Ця одноразова допомога у сумі 600 доларів дала можливість 160 медійникам, які залишились в Україні, протриматись і «не випасти» з професії.
«Було тривожно, тоді, у перші дні, ніхто не розумів, чим завтра закінчиться робочий день. Про багато нюансів взагалі не думали. У тому числі й про гроші. На них почали звертати увагу десь влітку, коли запаси були на грані вичерпання.
Дуже своєчасно я дізналась із повідомлення голови НСЖУ Сергія Томіленка в соцмережі про шанс отримати матеріальну допомогу. Я заповнила анкету, а ще розповіла про цей шанс своїм колегам-військовим кореспондентам, які зараз практично постійно перебувають у гарячих точках. І на початку цього року я і оператор Ганна Кудрявцева отримали по 600 доларів – тоді, коли було витрачено всі фінансові ресурси. У нинішніх умовах це непогані гроші. Частину їх я планую використати на прожиття, а частину – на підтримку наших захисників. Рада, що завдяки Спілці і нашим міжнародним партнерам маю ще й додаткові можливості підтримати Збройні сили України».
Інна Косянчук