Про діяльність Національної спілки журналістів України щодо посилення безпеки працівників медіа під час російсько-української війни говорив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, виступаючи у вівторок на засіданні виконкому Європейської Федерації Журналістів.
У Брюселі другий день триває засідання виконкому – керівного органу Європейської федерації журналістів, у якому беруть участь представники журналістських асоціацій та організацій з Італії, Франції, Бельгії, Іспанії, Данії, Великої Британії та інших країн Європи.
Поінформувавши про те, в яких умовах нині працюють українські журналісти, Сергій Томіленко передав вітання колегам від команд Центрів журналістської солідарності Запоріжжя і Дніпра, де він нещодавно побував.
– Завдяки вашій допомозі і співпраці з іншими міжнародними організаціями НСЖУ сьогодні може підтримувати тисячі українських журналістів, які працюють в умовах війни, – сказав голова НСЖУ. – Але досі лишається нерозв’язаним важливе питання, яке має стратегічне значення. Це – відродження і стабільні робота місцевих газет на деокупованих і прифронтових територіях, які змушені були припинити свою роботу після повномасштабного нападу росії.
Сергій Томіленко закликав Європейську федерацію журналістів ініціювати кампанію солідарності на підтримку видань на прифронтових та деокупованих територіях України, де в умовах відсутності інтернету, а часто й електрики друкована преса часто залишається безальтернативним джерелом інформації.
За останні півроку Спілці вдалося фінансово підтримати понад 20 прифронтових газет і знайти регулярне фінансування для 12 регіональних газет на деокупованих територіях загальним тиражем близько 100 тисяч примірників в місяць. Але цього, на жаль, недостатньо.
Також Сергій Томіленко запропонував Європейській федерації журналістів провести в Брюсселі спеціальну фотовиставку «Спалахи війни», яку НСЖУ підготувала за кураторства одного з найкращих фотожурналістів України Єфрема Лукацького, який є кореспондентом агентства «Ассошіейтед Прес». Ця виставка слугуватиме приверненню уваги європейців до проблем і потреб українських журналістів, які мужньо відстоюють інформаційний фронт боротьби проти окупантів.
Колеги з керівництва ЄФЖ – і президентка Майя Север, і генеральний секретар Рікардо Гуттієррес, і члени виконкому – представники закордонних спілок журналістів – висловили повну підтримку українським журналістам та готові до обговорення практичної реалізації нових ініціатив солідарності з колегами з України.
Інформаційна служба НСЖУ