Суспільне мовлення в регіонах яке фінансується за народні кошти, – одне із важливих джерел отримання місцевої інформації. І саме воно мало б відіграти провідну роль з інформування громадян під час місцевих виборів як фінансово незалежна, незаангажована структура. Але для цього майже немає часового ресурсу через скорочення кількості місцевих програм. З такою позицією виступив голова Чернівецької обласної організації НСЖУ Володимир Бобер.
Він зауважує: від часу створення і надалі в ході постійного «вдосконалення» роботи Суспільного мовлення в Чернівецькій області відбувається постійне скорочення ефірного часу та, відповідно, скорочення працівників.
«На сьогодні, замість орієнтовно 10 годин мовлення, місцевій філії запропоновано одну годину. Скорочено ранковий ефір та низку програм. Журналістам пропонується працювати над окремими проєктами, які можливо схвалять у Києві. Відбувається скорочення як творчих, так і технічних працівників. Якщо говорити про журналістів, які мають досвід роботи на телебаченні чи радіо бодай 10 років, то їх на сьогодні залишилося всього кілька осіб. Можна припустити, що з переходом на одну годину мовлення на добу таких не буде взагалі. Адже, чи працюватиме адекватна людина на 0,25% ставки, коли її поставлять на межу виживання?» – зазначає пан Володимир.
Хвиля скорочення може зачепити і молодих працівників Суспільного, які, швидше за все, можуть взагалі «випасти» з професії. Адже всі місцеві ЗМІ сьогодні переживають кризові часи.
Як уже інформувала НСЖУ, з минулого тижня закрито виробництво власних ранкових телеефірів регіональними філіями Суспільного мовлення. Натомість, усі філії транслюють єдину програму «Ранок на Суспільному», яка централізовано готується у Києві. Власне телевізійне мовлення у регіонах скоротилося до однієї години на добу.
suspilne-movlennya_compressed