Завдяки Національній спілці журналістів України в межах проєкту «Партнерство задля Перемоги», який реалізує Івано-Франківський центр журналістської солідарності НСЖУ, днями матеріальну допомогу отримали десять херсонських журналістів
Для них це є вагомою підтримкою, адже дехто, не полишаючи рідних домівок, нині перебуває на деокупованій території, інші – знайшли тимчасовий прихисток, зокрема, на Прикарпатті.
– Через наш Центр журналістської солідарності ми підтримуємо постійний контакт із колегами – у телефонному режимі або скайп-зв’язком. Спілкуючись, знаємо, як живуть їхні сім’ї, в чому мають потребу, з якими стикаються проблемами. У тісній співпраці з НСЖУ та завдяки її вагомій підтримці намагаємося спільно вирішувати і допомагати, – зазначає координаторка Центру Вікторія Плахта.
Херсонські журналісти зізнаються, що для них важлива і потрібна така підтримка колег у часі війни. Вони з вдячністю говорять: «Найголовніше, що про нас не забули».
– Щиро дякую НСЖУ загалом та Івано-Франківському Центру журналістської солідарності, зокрема, за надану мені матеріальну допомогу. Я вимушено перебуваю поза своїм домом. Моє місто було в окупації, а зараз там зона бойових дій. Я втратив якщо не все, то майже все. Тому будь-яка допомога для мене безцінна. Переконаний, що разом ми здолаємо усі труднощі, – зазначає Максим Каракоз, журналіст Національної мережі гіперлокальних медіа Район.in.ua.
Його колега Олексій Косенко розповів, що завдяки матеріальній допомозі, отриманій отримав від Національної спілки журналістів України, він зміг вирішити певні проблеми.
–Мені довелося покинути рідну домівку та переїхати до іншого міста, де наразі продовжую працювати в журналістиці й пишу про ситуацію на тимчасово окупованій частині Херсонщини. Для мене особисто важливою зараз є будь-яка підтримка. Вдячний за матеріальну допомогу Спілці, адже зміг вирішити проблемні питання – сплатити оренду житла та пройти потрібне лікування. Дякую також колегам з Івано-Франківського Центру журналістської солідарності за турботу, – каже Олексій.
– У такий непростий для нас час важливо гуртуватись та підставляти плече один одному. Вдячна Спілці за підтримку. Саме завдяки солідарності нашої журналістської спільноти країни ми маємо можливість і надалі розповідати на весь світ про події, які відбуваються в Україні, в її найгарячіших точках, історії незламності та відновлення рідної Херсонщини. Бо разом ми – сила!, – зазначає Олена Пімєнова, засновниця й авторка інформаційного онлайн-видання «Місто сонця».
З початку повномасштабного вторгнення російських окупантів на територію України за ініціативи НСЖУ й підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО для допомоги журналістам у шести регіонах нашої держави створені та працюють Центри журналістської солідарності. Зокрема, одним із пріоритетних напрямів роботи Івано-Франківського Центру є надання допомоги внутрішньо переміщеним медійникам, які знайшли тимчасовий прихисток на Прикарпатті, журналістам Івано-Франківщини, котрі продовжують працювати у професії, та медійникам із підшефних регіонів України – Рівненської, Волинської, Чернігівської та Херсонської областей.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського ЦЖС