Презентація нових громадських нагород для представників медіа-спільноти, які боронять Україну як на інформаційному, так і на військовому фронтах відбулася 4 грудня в «Укрінформі». Церемонія відзначення героїв пройшла в рамках 10-річчя проєкту військових волонтерів «Дорогами війни від Карачуна до Говерли».
Олександр Сопов, модератор заходу та автор дизайну 16 державних нагород, представив нові відзнаки з унікальної системи знаків народної пошани. Серед них – відзнаки «Незламним героям медіа» у двох категоріях: для комбатантів та цивільних журналістів. Ініціаторами створення цих нагород виступили Харківська обласна організація НСЖУ та голова НСЖУ Сергій Томіленко.
– Герої йдуть на подвиги не заради грошей чи нагород. Але якщо доблесть не буде винагороджена, то й підлість і зрада не будуть покарані, – наголосив Олександр Сопов під час презентації.
Серед відзначених – харківський журналіст та воїн Володимир Лященко, який отримав нагороду «Єдність та воля», та журналіст Леонід Мачулін, нагороджений відзнакою «За професійну працю» з девізом «Четверта влада – реальна сила».
– Хотів би подякувати за те, що ми презентуємо нагороду «Незламним героям медіа». Ми від Національної спілки журналістів України підтримуємо вшанування подвигу наших колег, які служать у лавах Сил оборони України. Також ми підтримуємо великий волонтерський рух, до якого в тій чи тій мірі доєднаний кожен українець. Ми зі свого боку збираємо кошти для того, щоб придбавати автомобілі й передавати їх військовим пресслужбам, – підкреслив Сергій Томіленко. – Ми шануємо внесок у нашу майбутню Перемогу військових, волонтерів, цивільних журналістів, які висвітлюють події війни і надихають українців. Тому нагорода має дві категорії – для військових і для цивільних журналістів.
Було відзначено не лише медійників.
Голова НСЖУ Сергій Томіленко вручив громадську нагороду грузинським добровольцям, які нині боронять Україну. Нагороду отримав командир грузинського батальйону «Тбілісі» Гоча Хорава.
– Ми з великою тривогою спостерігаємо за нинішніми подіями у Тбілісі, але водночас захоплюємося тим, як грузинський народ бореться за свою свободу, – наголосив Сергій Томіленко.
Захід став також нагодою відзначити 10-річчя волонтерського проєкту «Дорогами війни від Карачуна до Говерли», в рамках якого створено меморіальні комплекси на горі Карачун та в селищі Верховина, а також встановлено пам’ятний знак на горі Говерлі. Учасників презентації благословив єпископ Херсонський і Каховський ПЦУ, бригадний капелан Борис (Харко).
Інформаційна служба НСЖУ
Фото Лариси Портянко / НСЖУ
Дискусія з цього приводу: