Про способи підтримки наших громадян, які вимушені були покинути домівки через війну, говорили очільники благодійних організацій, що діють при Івано-Франківській архієпархії УГКЦ, з журналістами прикарпатських ЗМІ.
Зокрема, свою волонтерську діяльність за 2022 рік представили Архієпархіальний координаційний антикризовий центр, БФ «Карітас», соціальне служіння парафій Архієпархії УГКЦ, а також Мальтійська служба допомоги м. Івано-Франківська, які від початку повномасштабного вторгнення підтримували і продовжують підтримувати наших Захисників та переселенців.
Досвідом допомоги медійникам поділилася секретар НСЖУ, координаторка Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта. Вона розповіла, як з перших днів великої війни Центр допомагає журналістам-переселенцям облаштовуватися на Прикарпатті, а також сприяє їм у працевлаштуванні.
Вікторія Плахта акцентувала увагу учасників зібрання на основних напрямах діяльності ЦЖС – надання медійникам організаційної, технічної, юридичної, психологічної й інших видів допомоги, навела конкретні приклади зробленого.
Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин поблагословив та подякував журналістам за їхню роботу.
«Такі заходи сприяють налагодженню співпраці Церкви та журналістів у поширенні християнських цінностей, привертають увагу до важливості правдивого висвітлення подій, оперативного донесення інформації до суспільства», – резюмувала координаторка Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності в Івано-Франківську