Зустріч зі студентами-першокурсниками кафедри журналістики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника з ініціативи доцентки кафедри Галина Пристай відбулася в Івано-Франківському Центрі журналістської солідарності.
Майбутнім медійникам розповіли про те, як Прикарпаття почало допомагати колегам ще до відкриття такого Центру, як виникла ідея створити місце, де кожен релокований журналіст міг би попрацювати й отримати широкий спектр допомоги. За словами координаторки Центру Вікторії Плахти, в Івано-Франківську від початку повномасштабного вторгнення Центр журналістської солідарності допоміг понад 50 медійникам зі Сходу й Півдня, серед яких є й студенти.
Майбутні журналісти розпитували про виклики у роботі з ВПО та яким чином їх вирішують.
– Ми забезпечили медійникам належні умови для праці, обладнавши Центр необхідною оргтехнікою, подбавши про стабільний інтернет і безперебійну електроенергію, мобільний зв’язок. Є захисне спорядження й тактичні аптечки для колег, що збираються у відрядження. Також ми активно співпрацюємо зі студентами-переселенцями, які здобувають журналістську освіту в місцевих вищих навчальних закладах, – розповіла Вікторія Плахта.
Зокрема, значну частину зустрічі присвятили відповідям на запитання про професійну діяльність та як студенти обирали фах. Працівники Центру дали рекомендації, які необхідні в роботі для того, щоб гідно відповідати на виклики часу, стати успішним журналістом, наголосили, як працювати в умовах війни.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського ЦЖС