Національна спілка журналістів України відкриває гарячу лінію для захисту трудових прав працівників медіа. Це крок назустріч нашим колегам, які опинилися в кризовій ситуації – так само, як журналісти в багатьох країнах світу. Ініціатива НСЖУ реалізується за підтримки Міжнародної федерації журналістів.
Внаслідок кризи, викликаної пандемією COVID-19, 70% українських медіа втратили рекламодавців, 40% – скоротили обсяг виробництва і 32% – відмовилися від нових проектів. Така ситуація негативно позначилася на працівниках медіа: у 27% редакцій знизили зарплату, в 14% – відправили частину працівників у неоплачувані відпустки, в 10% – повністю призупинили роботу. Про це свідчать результати опитування НСЖУ, проведеного в травні-червні 2020 року і в якому взяли участь 135 журналістів із 17 областей України та м. Києва. Серед них 53% працюють у друкованих виданнях, 33% – в онлайн-медіа, решта – на телебаченні чи радіо. За кількістю працівників редакції, в яких працюють респонденти, розділилися так: до 10 осіб – 63%, від 10 до 50 осіб – 35%, понад 50 осіб – 2%.
«Працюємо другий місяць без зарплати», «Перейшли на 4-денний робочий тиждень», «Навантаження збільшилося, працюємо по 10-12 годин без вихідних», – так змальовують ситуацію в колективах учасники опитування.
За підтримки Міжнародної федерації журналістів України НСЖУ розробила і реалізує проект, під час якого працівники медіа зможуть отримати консультації та необхідні матеріали для захисту трудових прав.
Протягом трьох місяців роботи «гарячої лінії» журналісти зможуть отримати консультації від юристів компанії IBC LEGAL SERVICES з таких питань:
- працевлаштування;
- звільнення, в тому числі за скороченням штатів;
- зміна умов праці;
- посадові обов’язки;
- договірні стосунки з фрілансерами;
- застосування нового податкового законодавства в роботі редакції;
- укладення колективного договору
та інших аспектів роботи редакції.
Для кого?
- для журналістів (ТБ, радіо, друковані, онлайн-медіа),
- для фрілансерів (позаштатних авторів),
- для керівників та власників медіа,
- для студентів факультетів журналістики.
Як звернутися на гарячу лінію?
Щоб отримати допомогу, потрібно заповнити форму-звернення за посиланням: https://forms.gle/KVivSiqZ4pCRMjABA
Ваше звернення отримають юристи і надішлють письмову консультацію на вашу електронну адресу.
Це для членів НСЖУ чи для всіх?
Скористатися гарячою лінією можуть усі працівники медіа, в тому числі ті, хто не є членами НСЖУ.
Чи можу я подзвонити юристу?
Телефонні консультації не передбачені, але ми запланували провести три вебінари для журналістів, керівників медіа та фрілансерів. Під час цих вебінарів, які проведуть досвідчені юристи компанії IBC LEGAL SERVICES на чолі з досвідченим юристом, адвокатом Михайлом Кочеровим, ви зможете поставити запитання фахівцю та отримати відповідь.
Щоб не пропустити вебінар, радимо вам залишити ваші контакти, заповнивши форму-звернення або надіславши вашого листа на адреси: