Таку інформацію надав генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський в офіційному листі до Національної спілки журналістів України. Питання поштової доставки преси було одним з ключових на Всеукраїнській нараді редакторів газет, яку провела НСЖУ 25 березня.
Зокрема, в документі «Укрпошти» йдеться:
«Наразі практично завершено формування передплатних каталогів на ІІ півріччя 2021 року, здійснюються підготовчі роботи до здачі каталогів до друку.
Усвідомлюючи важливість забезпечення населення та юридичного сектору вітчизняною періодикою, складні умови сьогодення, пов’язані, в т.ч., з пандемією, актуальність своєчасного старту піврічної передплати, АТ «Украпошта» прийнято рішення провести передплатну кампанію на ІІ півріччя 2021 року за діючими тарифами. При цьому майже половина видавців підвищили видавничу вартість своїх видань і частина з них досить суттєво.
Таким чином інформуємо про ранній старт передплатної кампанії на ІІ півріччя поточного року на приймання переплати та доставку видань у квітні поточного року.
Поряд з цим, повідомляємо, що підприємством підготовлено пропозиції щодо підвищення тарифів у ІІ півріччі 2021 року у відповідності до відсотку підвищення рівня мінімальної заробітної плати.
Просимо максимально сприяти в інформуванні про передплату споживачів та спільними зусиллями заохочувати українців читати друковану пресу, а видавців – робити якісний та корисний контент. Укрпошта, зі свого боку, зробить усе, щоб забезпечити якісну доставку.
З надією на подальшу плідну взаємодію у спільній справі із забезпечення громадян України друкованими засобами інформації, продуктивного пошуку оптимальних шляхів для задоволення потреб споживачів у періодичних виданнях.
З повагою, генеральний директор Ігор Смілянський».
Нагадаємо, питання некоректної цінової політики «Укрпошти» та незадовільної якості доставки газет і журналів було одним із ключових під час Всеукраїнської наради редакторів друкованих ЗМІ. Цей масштабний представницький захід пройшов 25 березня в онлайн-форматі та об’єднав більше 150 редакторів національних та регіональних газет.
«Всі ми стали заручниками пандемії, і велика проблем частина галузі корелюється з цими викликами, – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Десять відсотків газет фактично зійшли з ринку, п’ять відсотків редакторів інформують про припинення виходу газет і стільки ж відмовились від друкованої версії та перейшли в онлайн».
Як свідчить опитування, проведене напередодні Наради, і в якому взяли участь понад 190 редакторів українських газет, до цих випробувань додається якість поштової доставки періодики.
«Редактори газет оцінюють якість доставки на «задовільно». Чимало з них нарікають на якість послуг «Укрпошти» з доставки. Особливо багато звернень надійшло від колег із Одеської та Херсонської областей, де в рамках реформи запровадили пересувні відділення», – констатує голова Національної спілки журналістів.
Найближчим часом НСЖУ проведе масштабну онлайн-нараду редакторів газет із гендиректором «Укрпошти» Ігорем Смілянським.
ukrposhta.-vidpovid-nszhu.-smilyanskyj