У Харківському Центрі журналістської солідарності НСЖУ презентували новий медійний проєкт, створений у Польщі українськими (у тому числі харківськими медійниками). Першого березня під гаслом «Український голос на Польському радіо» відбувся перший етер програми «НЕЗАЛЕЖНА».
Ведучі програми – українки, активні діячки, які мешкають у Варшаві. Це Дарія Дранішнікова та Наталія Щаслива.
– Всім привіт. Вітаємо Харків і Центр журналістської солідарності з Варшави, з ІМІ радіо! Хочу сказати, що маючи навички роботи, маючи знання, які здобула в Харкові, після початку повномасштабного вторгнення і опинившись у Варшаві, змогла спочатку, звісно, закрити якісь життєві базові потреби. А потім вже найголовнішим була потреба, бажання, щоб української було більше, щоб українська звучала гучніше по всьому світові. Тому було створено спочатку журнал НЕЗАЛЕЖНА, а вже пізніше була створена нашою командою програма НЕЗАЛЕЖНА на ІМІ радіо, це радіо для емігрантів у Варшаві, – каже Дар’я.
Дар’я багато років працювала з дітьми в Харкові. Кілька років перед повномасштабним вторгненням вона створювала програми для дитячих телевізійних проєктів, які виходили на харківських і міжнародних телемайданчиках. У складі команди ТОП СТАРС вона організовувала для дітей курси журналістики та ведучих новин, акторської майстерності. Результат цього – численні новинарні та розважальні програми, скетчі, які презентували в кінотеатрах і міжнародних конкурсах дитячого кіно.
Із серпня 2023 харків’янка видає журнал «НЕЗАЛЕЖНІ» про український бізнес та цікавих людей.
«Сім місяців роботи. 10 інтерв’ю. Зміна редакторів і дизайнерів. І, ВІН у мене в руках! До вашої уваги – журнал НЕЗАЛЕЖНІ – український журнал для українців у Європі», – так написала про перший випуск Дар’я.
Тепер її програму з такою ж назвою можна почути онлайн на IMI radio щопʼятниці о 18:00 www.imiradio.pl
На ефіри запрошені різні цікаві гості, спілкування із якими є дуже корисним та цікавим для українців в Польщі. Слухачі можуть долучитися до створення найкориснішого контенту для Українців у Польщі – запропонувати запрошеного експерта на ефір та/або питання в спеціальному телеграм каналі.
Ми щиро радіємо кожному успіху українських медійників, які знайшли сили продовжувати бути в професії навіть у вимушеній еміграції.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Харкові – телефон: 093 813 75 44 (координатор Анна Черненко)
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За матеріалами Харківського ЦЖС