Дипломом переможця Всеукраїнського літературного конкурсу творiв гумору і сатири імені Петра Гулака-Артемовського за книгу віршів, сатири і прози «Чхаю на пупу» нагороджений письменник, журналіст газети «Запорізька правда» Полян-Пилип Юрик.
Саме Запорізька обласна організація НСЖУ свого часу зробила подання комісії з визначення лауреата. Як своєрідну подяку колегам за довіру він провів зустріч у Центрі журналістської солідарності в Запоріжжі.
– З перших днів створення Запорізького Центру журналістської солідарності я беру участь у всіх його заходах, які проводяться для журналістів-переселенців і місцевих медійників, нерідко сам тут працюю, бо ж редакція з початком війни закрилася, а в Центрі створені для нас робочі місця. Тут ми з колегами спілкуємося, допомагаємо один одному. У нас вже склалася така собі велика творча сім’я. Тому саме тут я презентую і свою нагороду і свою книгу гуморесок «Чхаю на пупу», – зазначив Полян-Пилип Юрик.
Тож привітати з цією відзнакою зібралося чимало журналістів-переселенців і запорiзьких медійників. Це вже 14-та збірка пана Юрика. Книжка містить актуальні гуморески, байки, памфлети, тематично пов’язані з російською агресією проти України. За словами автора, він почав створювати цю книжку з 2014 року. Їздив разом з волонтерами в зону бойових дій, відвідував військовий шпиталь, читав бійцям свої вірші, спілкувався з ними. Це надихало його на написання нових творів. А військовим підіймало бойовий дух.
Вітаючи колегу з високою оцінкою його творчості, журналіст і письменник з Гуляйполя Іван Кушніренко підкреслив:
– Гумор і сатира – гостра зброя під час війни. І автор прекрасно нею володіє. Я знаю, що цю книжечку читають і пересічні запоріжці, і бійці в окопах. І це найкраща оцінка творчої праці Пилипа Юрика.
Під час зустрічі прозвучали твори з цієї збірки та ліричні й гумористичні вірші з попередніх видань. Учасники зібрання також послухали в записі кілька пісень, які композитори Юрій Івченко й Анатолій Сердюк створили на вірші Пилипа Юрика.
Співкоординатор Центру журналістської солідарності Валентина Манжура, редактор книги Микола Білокопитов, журналістки Антоніна Букреєва з Якимівки та Алла Шамрай з Енергодара поділились враженнями від прочитаного. Зокрема, Антоніна Букреєва наголосила на тому, що книгу автор видав власним коштом, щоб вона через волонтерів якомога швидше потрапила нашим захисникам на передову й надихала їх на Перемогу.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Валентина Бистрова
Фото Віри Юрик