В прес-центрі «Журналіст» Запорізької обласної організації НСЖУ відбувся круглий стіл учасників Запорізького козацького патріотичного Руху опору агресорам і окупантам, де була презентована друга книга загальнодержавного альманаху «Українське козацтво. Новітня історія».
Дмитро Сухінін – головний редактор-засновник, Голова координаційної ради з питань козацтва Запорізької ОДА, голова Міжнародного конгресу Українського козацтва, член ЗОО НСЖУ розповів присутнім, як створювалася книга. Вона була написана і присвячена 30-річчю Незалежності України, як хроніка сучасної громадсько-політичної і оборонної діяльності Українського патріотичного козацтва. Зокрема, як самотужки козацькими осередками було зроблено багато необхідних для захисту народу і держави заходів. Разом з підрозділами ЗСУ, СБУ і Національної гвардії МВС проводилися операції «Дозор» і «Перехоплення». Для визволення частини окупованої суверенної території України від окупантів і бандитів організований «Всеукраїнський штаб операції «Козацький волонтер». Десятки тисяч нащадків козацьких родів пішли на фронт в лавах ЗСУ, СБУ і МВС.
Створена Перша Національна громадська козацька історична бібліотека ім. князя Д.І. Вишневецького (Байди). Проводиться виховна діяльність молоді та вивчення бойових мистецтв ( «Всеукраїнська федерація «Спас»).
Рух опору агресорам і окупантам протистоїть потужній інформаційній війні. Створюються сайти і групи в соцмережах, які надають можливість отримати правдиву і об’єктивну інформацію про події на фронті, про державні і оборонні заходи. Ведеться боротьба з фейками та міфами.
Розвиваються міжнародні зв’язки. Створена громадська організація «Всеукраїнський козацький центр сприяння євроатлантичній інтеграції». Проведені вперше в історії України воєнного часу Міжнародні конгреси козацтва.
В круглому столі взяли участь Костянтин Шовкопляс – отаман Мелітопольського козацького полку імені Олександра Литвина, представники районних козацьких осередків, Микола Григоряк – отаман ГО «Координаційна рада з питань розвитку козацтва «Січеславський» та Христина Головачова – засновник Дніпровського начального центру «Козацька Січ», які розповіли про досягнення в вихованні молоді та пропаганді бойового духу українців.
Світлана Костюк, фото Пилипа Юрика