Алла Шамрай, журналістка-переселенка з Енергодара, провела в Центрі журналістської солідарності в Запоріжжі майстер-клас із вишивки для колег-переселенців та місцевих медійників.
Алла Павлівна продемонструвала зразок вишитої нею роботи – гілочку яскравої мімози, а потім показала, як виконати таку красу.
Цей захід – своєрідна арт-терапія для жінок, які були змушені залишити власні домівки через війну в Україні, тож кожна з учасниць і сама майстриня отримали заряд позитивної енергії.
У центрі впродовж двох годин панувала творча атмосфера, а майстриня керувала процесом, підказувала, радила жінкам, як підібрати кольори і відтінки ниток, як правильно тримати голку.
Для багатьох це були перші кроки у рукоділлі.
Людмилі Долженко сподобалися результати своєї праці, хоч це була для неї перша спроба у вишиванні.
– Алла Павлівна запропонувала нам техніку вишивки на атласній тканині пряжею жовтого кольору різних відтінків і зеленими стрічками. Техніка доволі проста, утім не всім вдалося опанувати її одразу. Проте, пані Алла терпляче пояснювала кожній з нас секрети цієї незвичної вишивки, як вправно користуватися голкою так, аби вже згодом на синій атласній тканині «розквітла» жовтенька гілочка мімози із зелененькими гілочками.
Валентина Авєріна, переселенка з Лисичанська, говорить:
– Я згадала, як займалася подібною справою ще у шкільні роки. Не підвели пам’ять і руки, і ось вже на блакитному атласі народилася сонячна мімоза.
Переселенка з Бердянська Вікторія Горбатко займалась разом з шестирічною онучкою Аліною, яка теж забажала навчитися вишивати квітку: «Для нас обох це були перші кроки у рукоділлі. Я сама вмію шити, для себе, наприклад, плаття, але нам з Алінкою дуже сподобалося саме вишивання. Тепер будемо разом опановувати цю техніку».
Учасники арт-дії вирішили подарувати свої творчі роботи працівницям Запорізької обласної філармонії на чолі з генеральним директором Іриною Конаревою, які постійно запрошують наших журналістів-переселенців на концерти. Подякою їм за благодійність стануть наші весняні рукотворні шедеври.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Тамара Курочкіна, журналістка-переселенка з Оріхова
Фото Дар’ї Зирянової