6 червня 1992 року Спілку журналістів України було прийнято до Міжнародної федерації журналістів. Сьогодні, в 30 річницю події, українські журналісти не святкують гучно цей день, але позначають його у своїх календарях – у країні точиться розв’язана росією війна…
Потужні слова підтримки й захоплення мужністю та професіоналізмом українські медійники почули з нагоди Дня журналіста від керівників глобальних спільнот працівників ЗМІ. Вітання прозвучали під час он-лайн зустрічі Центрів журналістської солідарності НСЖУ, відкриття і робота яких стала можливою завдяки міжнародним колегам.
Від імені 300 тисяч європейських журналістів солідарність з українськими медійниками висловив генеральний секретар Європейської федерації журналістів Рікардо Гутьєррес.
„Я дійсно пишаюся тим, що ви робите у цій надвичайно жахливій війні, – сказав він, звертаючись до журналістів України. – Ваша робота надзвичайно важлива та складна – ви інформуєте про агресію рф, а це саме те, чого вони прагнуть уникнути”.
Він переконаний – влада рф має заплатити за ті злочини війни, які скоїла в Україні.
„Ви можете розраховувати на міжнародний кримінальний суд – ті, хто бомбардує і тероризує мирних жителів і вбиває журналістів, мають заплатити за це, – підкреслив Рікардо Гутьєррес. – Колеги, розраховуйте на нас, ми дуже вдячні за те, що ви робите”.
Із Конгресу Міжнародної федерації журналістів із Оману, який проходив днями, від імені 600 тисяч медійників із 146 країн світу українців привітав заступник генсекретаря МФЖ Джеремі Дір: „Колеги з усього світу аплодують українським журналістам за відвагу і сміливість”.
Джеремі Дір передав співчуття рідним і близьким тих українських журналістів, які полягли у війні. Та наголосив, що глобальна родина журналістів засуджує жорстокі дії рф проти працівників ЗМІ. Ідеться про вбивства медійників, які висвітлюють події війни росії в Україну, а також про дії, пов’язані з ув’язненням журналістів, які намагаються донести правду.
Він також висловив сподівання, що допомога МФЖ українським колегам зіграє роль у документуванні злочинів війни росії в Україні та того страшного її впливу, який відчувають українці.
Джеремі Дір наголосив, що українські колеги можуть повсякчас розраховувати на допомогу і підтримку МФЖ і ЄФЖ: „ Ми можемо робити набагато більше!”.
„Разом із ЄФЖ ми домагали вам, ми були з вами, є і будемо залишатися з вами до того моменту, аж поки не зможемо зустрітися у мирному і незалежному місці”, – зазначив заступник генсекретаря МФЖ.
У свою чергу, від імені українських журналістів за потужну підтримку і принципову позицію керівникам обох федерацій подякував голова НСЖУ Сергій Томіленко:
„В солідарності наша сила! Дійсно, важливо, що сьогодні і міжнародна, і європейська федерації говорять одним голосом, – сказав він. – Наразі Союз журналістів росії вже не є членом ЄФЖ і дуже важливо, що не був підтриманий і пішов із керівництва МФЖ росіянин. Але нам треба об’єднати зусилля, аби пропагандисти, які ганьблять нашу професію, розпалюють ворожнечу і які фактично створили оту атмосферу, яка уможливила безпосередні воєнні дії, понесли відповідальність. Ми підтримуємо заклик ЄФЖ про утворення окремого трибуналу над росією за злочини проти журналістів. За вбивства журналістів, за всі руйнування і страждання має відповісти росія і всі її пропагандисти”.