У Національній спілці журналістів обурені позбавлення ліцензії “Прямого FM”.
Про це в ефірі “Прямого” заявив голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко.
“Ми в Національній спілці журналістів України засуджуємо це рішення, ми вважаємо, що воно все одно є негативним імпульсом як для “Прямого” каналу чи радіостудії, так і взагалі для кожного українського медіа… Вчора “Прямий” скористався парламентським майданчиком. Зокрема, на засіданні парламентського комітету з питань свободи слова виступала генеральний продюсер, пані Світлана Орловська. Можливо, емоційно, але вона передавала позицію редакційного колективу, журналістського колективу.
Було звернення до Нацради з тим, щоб зрештою не приймали політично вмотивованих рішень, щоб не було ліквідаційних, якихось критичних рішень. І пан Юрій Зіневич, представник Нацради, сказав: “Що ми обговорюємо? Рішення не прийнято. Немає ніяких підстав скаржитися, говорити про загрозу слова. Так само деякі народні депутати адвокатували рішення і взагалі роботу Нацради: що не треба журналістам заздалегідь бити на сполох”, – заявив він.
Він зазначив. що “але, як ми зараз бачимо, все одно нечесно поводиться медіарегулятор, приймаючи таке ліквідаційне якесь рішення, не вступає в діалог з медіа, не використовує можливості для якихось дискусій, з’ясування, для іншого”.
“І, власне, тут ми бачимо, що медіарегулятор виконує, перш за все, каральну функцію, а не функцію захисту інформаційного простору, функцію захисту колективів редакційних і зрештою функцію захисту аудиторії на доступ до інформації. Звичайно, ми це засуджуємо. І ми говоримо, що сьогоднішнє рішення ще раз привертає увагу до того, що наш медіарегулятор – Нацрада з питань телебачення і радіомовлення – є дуже політично залежним органом, і, відповідно, він приймає рішення, які вигідні політикам, а не журналістам і медіа”, – резюмував Томіленко.
Нагадаємо, Нацрада з питань телебачення та радіомовленні позбавила “Прямий FM” ліцензії на мовлення.
Раніше депутат “Європейської Солідарності” Володимир В’ятрович зазначав, що основною причиною тиску влади на “Прямий” є його опозиційний і проукраїнський характер.
Нагадаємо, у середині серпня стало відомо, що НАБУ наразі не розслідує заяву колишнього керівника слідчої групи, начальника третього відділу управління з розслідування кримінальних правопорушень ДБР Олега Корецького, в якій він повідомив про правопорушення з боку очільників ДБР Олександра Соколова та Олександра Бабікова з метою тиску на телеканал “Прямий”.
Раніше повідомлялося, що керівництво ДБР вимагало арештувати “Прямий” канал, щоб припинити його діяльність.