Понад 480 авторських матеріалів вийшли друком чи в ефір у місцевих та національних медіа, які долучилися до участі в контентному Національному інформаційному проєкті «Ми з України!». Проєкт, який ініціювала Національна спілка журналістів України, – про сильних духом українців, які допомагають співвітчизникам під час війни.
Історії про волонтерів, які допомагають військовим і цивільним; медиків, які під обстрілами рятували людей; водіїв, які, ризикуючи, вивозили цілі родини з окупованих територій; простих мешканців міст та сіл, котрі знаходять у собі сили підтримувати інших; про дітей, які своїми талантами збирають гроші на ЗСУ, – такі та інші матеріали протягом пів року готували журналісти – учасники проєкту. Загалом до нього долучилося понад 40 медіа, серед яких 7 – національних , 10 – регіональних та 23 – місцеві. Серед учасників – три телекомпанії: “Так ТV” (Миколаїв), “РАІ” (Івано-Франківськ) та “А.С.С.” (Чернівці). Підключилися й радійники: “Радіо на дотик” (Запоріжжя) та “На хвилях Корсуня” (Корсунь-Шевченківський).
Частину опублікованих матеріалів було поширено на інформаційних ресурсах НСЖУ. Зокрема на сайті Спілки розміщено 100 історій про дивовижних українців. Також з дайджесту публікацій учасників проєкту було віддруковане газетне видання НСЖУ «Ми з України!», яке поширювалося пріоритетно на деокупованих територіях, або наближених до регіонів, де ведуться бойові дії.
Медіа, які активно долучилися до проєкту, Спілка рекомендувала міжнародним партнерам ( Ukrainian Media Fund), а ті надали редакціям фінансову допомогу.
Проєкт «Ми з України» від Національної спілки і міжнародних партнерів став дуже важливою і вагомою підтримкою доя українських медіа за кількох причин, говорить заступниця шеф-редактора видання Оbozrevatel Леся Гасич.
«Перша – історії, які друкувались розповідали світу про війну в Україні з перших вуст. Героями були прості люди, які стали на захист своєї землі поруч з військовими. Звичайні українці, життя і професія яких змінились за одну ніч. Хтось почав волонтерити і допомагати людям, які гостро потребували продуктів, теплих речей. Хтось допомагав в окупації, допомагали військовим під загрозою бути викритими. Друга вагома причина – це один з перших проєктів на початку війни, що допоміг редакціям і нашій, зокрема, у фінансовому плані. Загалом, проєкт «Ми з України» через публікації у виданнях показав світу мужність, згуртованість і волю нашого народу», – зауважує Леся Гасич.
«Ми з України» – це проєкт, який мобілізував редакції. В цьому переконаний керівник інформаційного порталу «Леополіс» Андрій Болкун. Фінансова підтримка від міжнародних партнерів стала помічною у період повної відсутності реклами.
«Крім того, це дало змогу дійсно показати читачам неймовірних людей, які знайшли в собі силу й мужність самодисциплінуватися, взяти себе в руки на новому місці і творити щось нове, допомагати людям. І їх діяльність стала прикладом для інших. Та й розголос у ЗМІ часто привертає до них увагу, допомагає знайти нових клієнтів чи партнерів», – коментує Андрій Болкун.
Проєкт «Ми з України!» НСЖУ реалізувала у співпраці з ініціативою Ukrainian Media Fund, яку започаткувала Фундація Gazeta Wyborcza разом із партнерськими організаціями медіакомпаній скандинавських країн.
Як зазначив у коментарі НСЖУ Томас Матссон, старший радник шведської компанії Bonnier News, яка є одним з фундаторів ініціативи Ukrainian Media Fund, компанія твердо віддана свободі преси, тому вважає за необхідне підтримувати українських журналістів. Компанія планує довгострокову підтримку медіа в Україні.
«Це не тільки фінансова допомога, а й допомога з обладнанням, ноу-хау та партнерство, щоб можна було створити стійкий і, ймовірно, більш консолідований газетний ринок.
Маю сподівання, що під час кризи аудиторія в Україні звертається саме до незалежних медіа, які працюють за професійними стандартами. Думками я – з українськими журналістами, які подають незалежні новини навіть попри те, що їхня країна зазнала нападу», – говорить Томас Матссон.
«Допомога та підтримка журналістів і редакцій у часи війни – пріоритет нашої організації. Ми співпрацюємо з міжнародними партнерами, аби ще більше колег могли долучитися до тих чи інших творчих проєктів, зокрема, таких, які надихають і самих журналістів, і їхню аудиторію. Адже, як кажуть учасники проєкту, матеріали отримали багато схвальних відгуків, допомогли знайти нових читачів та глядачів», – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко.