Зустріч із представником Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Івано-Франківській області Ігорем Масловим відбулася у Центрі журналістської солідарності НСЖУ в Івано-Франківську. Розмова точилася довкола Закону України «Про медіа», який набуває чинності 31 березня 2023 року.
Про це повідомляють у ЦЖС в Івано-Франківську.
Як зазначив Ігор Вадимович, документ вводить у законодавче поле, в тому числі поняття «онлайн-медіа» та «друковане медіа» і передбачає, що сайти та газети можуть реєструватися добровільно. При цьому ті газети, які вже зареєструвались (в органах юстиції), аби набути статус медіа, повинні протягом року після набуття чинності цим законом, тобто до 31 березня 2024 року, пройти реєстрацію в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення. Передбачена можливість і добровільної реєстрації блогерів (якщо вони бажають отримати статус «медіа»), новий статус отримають також інформаційні агенції.
Законодавець надав рівні права та обов’язки усім видам медіа: телерадіоорганізаціям, сайтам та друкованій пресі.
Ще однією новацією Закону «Про медіа» є спільне регулювання у медійній сфері реформованим комунальним медіа за участі Національної ради та представників медіаспільноти тощо.
Новим медійним законодавством також спрощено процедуру анулювання ліцензії підсанкційних медіа. Тепер це може робити своїм рішенням Національна рада. Чинне до цього законодавство передбачало, що анулювання ліцензії відбувається виключно за рішенням суду.
Нагадаємо, Національна спілка журналістів неодноразово критикувала новий закон за надмірне збільшення повноважень Нацради. Крім того, в умовах війни, коли більшість українських медіа зосереджені на питаннях виживання, їм доведеться, аби зберегти законослухняність і не потрапити під передбачені законом санкції, приділити увагу вивчення доволі об’ємного документу.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ