Українські журналістки, які висвітлюють війну, потребують порад, що враховують актуальну ситуацію на фронті. Про це під час засідання експертної групи з питань гендерної рівності і різноманітності Європейської федерації журналістів розповіла перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ, яка є співголовою групи.
Члени експертної групи ухвалили «дорожню карту», яка включає пріоритети діяльності та конкретні заходи для подолання всіх форм дискримінації на робочих місцях, захисту прав журналісток, підвищення безпеки тощо. Також члени групи домовилися зібрати зразки найкращих практик, впроваджених спілками та асоціаціями журналістів для досягнення гендерної рівності і різноманітності.
– Під час онлайн-засідання я показала членам групи наш київський Центр журналістської солідарності, захисне спорядження, яке ми надаємо журналістам, посібники з безпеки, розповіла про тренінги для жінок-журналісток. Завдяки зустрічам у центрах наші колежанки мають можливість отримувати поради і знання, виходячи з актуальних потреб і ситуації з безпекою, – зазначила Ліна Кущ.
Президентка Європейської федерації журналістів Майя Север, яка взяла участь у засіданні експертної групи, вважає, що досвід українських журналісток надзвичайно цінний і що його варто поширити серед інших членів федерації. Очільниця ЄФЖ також запропонувала залучати тренерок та спікерок із країн Європи до онлайн-заходів, що їх проводять Центри журналістської солідарності.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Києві – 050 680 52 04 (Ілля Суздалєв, координатор Київського центру), адреса: вул. Хрещатик, 27-а.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ