У неділю, 1 жовтня, у кременчуцькій бібліотеці філія № 2 відбувся Творчій вечір Володимира Євгеновича Шевченко – письменника, журналіста, професора, дослідника, історика, краєзнавця, казкаря, фольклориста, людини, яка володіє сімома мовами, щиро любить Україну та присвячує романи її історичним особам.
24 вересня Володимир Євгенович відзначив 70-річний ювілей
Привітати ювіляри прийшли члени Творчої спілки журналістів Кременчука НСЖУ, друзі, учні, прихильники його таланту.
Життєвий шлях та трудова діяльність пана Володимира досить різноманітні.
Володимир Євгенович народився у Кременчуці. Його мати була викладачкою української мови та літератури, батько – військовим та художником.
Закінчивши школу, хлопець пішов навчатися у професійно-технічне училище N 7 за фахом слюсар-інструментальник. Після його закінчення за направленням працював в інструментальному цеху КрАЗу.
У 1974 році вперше спробував себе у ролі вожатого дитячого оздоровчого табору, після чого у різні роки працював вожатим, вихователем та начальником оздоровчих таборів. То був початок його педагогічної діяльності.
Журналіст, викладач, письменник
У 1979 році в життя В.Є.Шевченка увійшла журналістика. Він вступив на перший курс Київського державного університету ім. Тараса Шевченка на факультет журналістики.
Навчання було яскравим, цікавим, незабутнім.
Разом із одногрупниками в університеті заснував Кременчуцьке студентське земляцтво у Києві, організовував та проводив цікаві зустрічі, вечори, випускав газету.
Будучи студентом, він встиг попрацювати викладачем у спортивному інтернаті для обдарованих дітей, перекладачем Бюро міжнародного молодіжного туризму «Супутник».
Крім того, як студент-практикант створив чимало цікавих телепрограм.
Ним було відзнято і видано в ефір понад 100 телевізійних програм за участю відомих кременчужан: Миколи Залудяка, Анатолія Литвиненка, Бориса Нагайченка, Миколи Матвієнка, Лідії Цокур, Костянтина Крижевича, Михайла Смілянського, Сергія Горюновича та багатьох інших.
Після закінчення університету протягом десяти років Володимир Євгенович працював журналістом, редактором Дніпропетровського обласного комітету з телебачення і радіомовленню.
З 1994 до 1997 року був заступником директора з питань телебачення і радіомовлення Телерадіокомпанії «Візит», потім протягом чотирьох років – керівником відеостудії «Борисфен» СЮТ, засновником і головним редактором газети «Березіль».
Крім того, В.Є.Шевченко – засновник і головний редактор юнацько-молодіжного журналу «Дебют», газети «Молодий журналіст», газети «Школярик», газети «Журналіст Кременчуччини» та інших.
Багато років чоловік присвятив викладацькій роботі: працював старшим викладачем, доцентом, деканом Гуманітарного факультету, професором кафедри журналістики, видавничої справи та редагування, ректором Кременчуцького університету економіки, інформаційних технологій і управління.
Він викладав бібліографію, історію України, психологію, технічні засоби масової інформації, основи теорії журналістики, стилістику української мови тощо.
Понад 40 років поспіль працював на журналістській ниві, 30 років – на викладацькій, перекладацькій, науковій у вищих навчальних закладах України. Більше 45 років віддав дослідництву і письменництву.
Він і зараз робить особистий журналістський, науковий і письменницький внесок: збагачує літературну і духовну скарбницю Полтавщини, України, українського народу.
Володимир Євгенович заснував літературні серії: «Казки і легенди землі Полтавської»; «Історичні віхи Полтавщини»; «Журналістика»; «Батьки і діти»; «Сучасні словники України»; «Україна: Друга світова»; «Золота книга українських традицій і звичаїв»; «Казки і легенди Кременчуччини», «Літературна скарбниця Полтавщини».
За багато років письменницької діяльності у різних видавництвах України у світ вийшло понад 160 видань цих серій, у т. ч. для дітей і юнацтва.
Багато років він – член НСЖУ та очільник творчої спілки журналістів Кременчуччини.
За особистий внесок, духовне відродження української нації, успішну роботу у ЗМІ України, виховання журналістських кадрів, заснування і редагування п’ятьох газет, трьох журналів; заснування і редагування, написання, підготовку і видання у світ новітніх підручників і навчальних посібників, сучасних словників В. Є Шевченка нагороджували численними почесними грамотами, преміями, дипломами лауреата Міжнародних конкурсів, почесними знаками, медалями.
– Є люди, з якими неможливо наговоритися. Незважаючи на високі звання та посади, на енциклопедичні знання, вони вміють так просто й цікаво розповідати про складні речі, що їх хочеться слухати. Саме таким є Володимир Євгенович Шевченко, – відмічають спілчани.
А ще він щирий, дуже добрий, чуйний, скромний та уважний до інших. Він – вірний друг і завжди мотивує людей на написання чи то прози, чи то поезії.
– Щиро вітаємо Володимира Євгеновича з ювілеєм та бажаємо міцного здоров’я та вірних друзів навколо, – підкреслили учасники Творчого вечора та вручили подарунки й квіти ювіляру.
Мирослава Українська