Національна спілка журналістів України (НСЖУ) запрошує взяти участь у тренінгу «Безпека журналістів, які висвітлюють війну в Україні», що відбудеться в середу, 13 квітня 2022 року, о 14:00.
Тренінг проводитиметься онлайн, на платформі ZOOM. Тривалість – 2,5 години.
Тематика заходу сформована з урахуванням специфіки роботи працівників медіа в Україні в умовах широкомасштабного російського вторгнення. Учасники зможуть отримати поради з таких питань:
- оцінка ризиків та підготовка до роботи в небезпечному середовищі;
- сумка репортера: контрольний список;
- безпека в зонах боїв; міни й касетні бомби; пастки, замахи та засідки;
- позбавлення волі та викрадення;
- житло, переїзди та комунікація;
- цифрова безпека;
- міжнародне право про роботу журналістів у зонах бойових дій.
Тренінг проведуть:
Станіслав Юрченко – фотожурналіст, воєнкор видання «Грати»;
Ліна Кущ – медіатренерка, журналістка із досвідом роботи в зоні збройного конфлікту на Донбасі, в тому числі для світових медіа Reuters та BBC; співавторка звітів НСЖУ про порушення прав журналістів на окупованих територіях Донбасу і Криму; перша секретар Національної спілки журналістів України.
Позицію національних та міжнародних організацій щодо роботи журналістів під час війни в Україні висловлять:
- Гільєрма Канела – очільник відділ ЮНЕСКО з питань свободи вираження поглядів та безпеки журналістів;
- Сергій Томіленко – голова Національної спілки журналістів України;
- Представник «Репортерів без кордонів» (інформація доповнюється).
Під час тренінгу буде презентовано україномовну адаптацію спеціального видання «Посібник з безпеки для журналістів», підготовлену організацією «Репортери без кордонів» спільно з Національною спілкою журналістів України за підтримки ЮНЕСКО. Посібник пропонує практичні поради для журналістів, які працюють у зонах високого ризику, а також короткі інструкції щодо підготовки до різного типу небезпек, які можуть включати збройні конфлікти, епідемії, стихійні лиха та вуличні протести.
Окрім порад щодо запобіжних заходів довідник містить розповіді іноземних кореспондентів про їхній досвід під час подорожей до районів підвищеного ризику.
Кожен учасник отримає посилання на завантаження цифрової версії посібника, а також відповіді на свої запитання.
Для участі в тренінгу просимо зареєструватися за лінком: https://forms.gle/3CiDNpAPMKeepCRt6
Зареєстровані учасники отримають на електронну пошту лист із посиланням на вхід до конференції.
Нагадуємо, що з початку широкомасштабного російського вторгнення Національна спілка журналістів України відкрила цілодобову «гарячу лінію» для українських та іноземних журналістів. Наша гаряча лінія обробляє запити через різні канали комунікації: email: [email protected]; Facebook: fb.com/nsju.org; месенджери: +380681266674.
Також НСЖУ збирає заявки від українських журналістів на отримання захисного спорядження, аптечок першої медичної допомоги та інших форм допомоги під час війни. Залишити заявку ви можете за посиланням: https://bit.ly/3JcQFhK