У редакцію газети «Верховинські вісті», що на Івано-Франківщині, завітали побували гості з Сумщини — головна редакторка часопису «Білопільщина», заслужена журналістка України Наталія Калініченко з чоловіком Юрієм, теж медійником. Вони розповіли колегам про те, як триває боротьба на інформаційному фронті на Сумщині, у безпосередній близькості до кордонів росії.
Білопільська міська громада дотична до рубежів агресора, а центр громади – за якихось десять кілометрів від кордону епіцентру світового зла. Обʼєднавшись із редакцією газети «Перемога» із селища Краснопілля, сумські медійники видають щомісяця спільний спецвипуск газет під назвою «Спільнопілля».
Наталія Калініченко розповіла і про редакційні проблеми, особливо у площині недореформ «Укрпошти», несвоєчасної доставки газет, зниження передплати через «наступ» «цифри». Водночас колеги зійшлися на думці, що кращі часи місцевих газет ще попереду. Адже свідомий українець прагне отримувати, найперше, якісну і правдиву інформацію, чим всесвітня павутина похизуватися не завжди може.
Головне ж завдання сьогодні, як зауважила Наталія Калініченко, – вчасно і безкомпромісно відбивати інформаційні вкиди з-за поребрика та гасити емоції місцевих колаборантів.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Роман Клим,
заступник головного редактора «Верховинських вістей».