У студентському конкурсі наукових проєктів «Розвиток держави. Погляд у повоєнний час», який відбувся в Івано-Франківському Університеті Короля Данила, взяли участь студенти не лише цього вишу, а й Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, Житомирського державного університету імені І. Франка, НУ «Запорізька політехніка», Національного університету «Чернігівська політехніка», Луцького національного технічного університету та Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
За результатами оцінювання журі перемогу здобула Яна Яригіна, студентка-другокурсниця кафедри журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю Університету Короля Данила, проєкт якої присвячений культурі читання під час війни.
Яна торік вимушено виїхала з міста Курахове, що за сорок кілометрів на захід від Донецька, й замешкала в Івано-Франківську. За словами дівчини, тут вона знайшла своє місце, але не як переселенка, а як студентка і майбутня журналістка. Тісно співпрацює з Центром журналістської солідарності НСЖУ, бере активну участь у багатьох заходах, які проводить Центр.
Кожен учасник конкурсу одержав сертифікат, що засвідчує участь у конкурсі, і подарунки від організатора, а студенти, які посіли призові місця – і грошові винагороди.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
В. Стрільчук