Національна спілка журналістів України спільно з проєктом Програми розвитку ООН в Україні розпочали серію вебінарів про те, як працювати місцевим медіа в умовах пандемії. Перший захід, присвячений економічній стійкості медіа в умовах кризи, відбувся 15 травня. Участь у ньому взяли понад 40 редакторів із різних областей України.
Як зазначив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, під час вебінарів будуть розкриті теми професійного висвітлення тем, пов’язаних із коронавірусом, впровадження нових технологій, пошуку виходів із економічної кризи.
«Ми прагнемо, щоб ЗМІ були професійними і суспільство їм довіряло. Тож, серед інших питань розглядатиметься і тема правильного висвітлення конфліктних тем – як у напруженій ситуації не сіяти ворожнечу, як модерувати конфлікти у громадах», – зазначив він.
Координаторка проєкту «Права людини для України» Програми розвитку ООН в Україні Світлана Колишко зауважила: для ПРООН є важливою співпраця з медіа, оскільки вони є не тільки ключовим джерелом інформації для суспільства, а й виконують навчальну функцію і навіть сприймаються громадянами як інструменти захисту своїх прав. У нинішні часи пандемії важливою є професійність медіа, оскільки напруга в суспільстві зростає.
«Медіа можуть виконувати важливу роль для донесення важливих месиджів про епідемію, які б давали населенню можливість замислитися про толерантність по відношенню до хворих», – прокоментувала Світлана Колишко.
Учасники заходу зазначають: епідемія Covid вплинула на роботу редакцій, передусім у економічному плані, та змушує шукати нові шляхи монетизації.
Редакторка газети «Вісті Тепличчини» (Вінницька область) Ірина Лупещенко розповіла: видання змушене було скоротити кількість сторінок із 12-16 до 8. Деякі газети в районі перейшли на чорно-білий друк замість кольорового.
«Тиражі помітно впали. Ті видання, які мали до 5 тисяч примірників, сьогодні мають лише близько 2 тисяч. Це свідчить про значну кризу», – зазначає редакторка.
Для багатьох редакцій актуальною є діджиталізація – впровадження цифрових інструментів.
«Ми розглядаємо ці зустрічі також як платформу для місцевих ЗМІ для підтримки і допомоги один одному», – додав голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Загальна інформація:
Тренінгова програма «Організація роботи місцевих медіа в умовах пандемії коронавірусу COVID-19» – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки проєкту «Права людини для України», який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії. Перший тренінг за цією програмою відбувся у листопаді 2019 р. у Запоріжжі.