Справу побитого у серпні 2019 року в прямому ефірі журналіста телеканалу «112.Україна» Олега Решетняка передано до суду. У ході розслідування встановлено 5 осіб, яким було повідомлено про підозру в нападі й перешкоджанні професійній діяльності журналістові та знімальній групі телеканалу «112 Україна». А 19 лютого обвинувальні акти спрямовані до суду.
Таку інформацію на запит від Національної спілки журналістів України повідомили в Головному управлінні Національної поліції в Харківській області, за підписом т. в. о. начальника слідчого управління Євгена Маслія: «За фактом подій 28 серпня 2019 року в смт Золочів, де невідомі напали на знімальну групу телеканалу «112 Україна», яка знімала сюжет про розкрадання лісу на Харківщині, та відібрали камеру в журналіста Олега Решетняка, СВ Золочівського ВП ГУНП в Харківській області внесені відомості до ЄРДР за ч. 3 ст. 171, ч. 2 ст. 345-1 КК України. У ході досудового розслідування встановлені п’ять осіб, яким повідомлено про підозру у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень щодо журналіста Олега Решетняка та знімальної групи телеканалу «112 Україна». За результатами розслідування обвинувальні акти відносно фігурантів 19.02.2020 спрямовані до суду».
Сам постраждалий у коментарі НСЖУ підтверджує, що нині тривають підготовчі засідання.
– Слідча по цій справі в мене толкова. Планую незабаром поїхати на суд по суті, – каже Олег Решетняк.
Як повідомлялося раніше, 28 серпня 2019 року в Харківській області журналісти телеканалу «112 Україна» зазнали нападу під час зйомки сюжету про незаконну вирубку лісу. Один з постраждалих, Олег Решетняк, зміг вийти в прямий ефір і розповів усі деталі інциденту. Напали на журналістів у селищі Золочів Харківської області: автомобіль знімальної групи заблокували, пробили колеса, а кореспондентам погрожували фізичною розправою. Частина сутички сталася прямо в прямому ефірі, а потім зв’язок обірвався. Журналістам вдалося викликати поліцію, проте співробітники правоохоронних органів, які прибули за викликом, не стали втручатися, а просто спостерігали з боку.
«Сталося наступне: ми знімали одне з господарств, підняли квадрокоптер для того, щоб побачити масштаб всього виробництва лісу, після чого вибігли працівники, агресивний юрист. Зараз відбувається лайка, моїм колегам загрожують. Всередині залишився водій нашої машини, авто ледь не перевернули, ми змогли своїми зусиллями зупинити. Зараз повністю спущені колеса, машина заблокована», – розповідав деталі події Олег Решетняк.
На місце інциденту викликали спецгрупу “Корд”, яка мала повинна звільнити журналістів.
«Нападники вимагають від нас флеш-накопичувачі, на які ми зберегли наші відеоматеріали, ми відмовляємося їх віддавати. Всі вони представляються людьми, які працюють тут, а ми, мовляв, приїхали і хочемо зупинити їх роботу, їм не буде за що жити. Нам постійно погрожують розправою, лаються, зараз стоїть машина на європейських номерах, перекрила дорогу, спустили колеса. Зараз вони планують перевертати машину, здається», – додав журналіст.
Після нападу в коментарі НСЖУ Олег Решетняк так прокоментував свій стан:
«Жити буду, але на третій день ходити та говорити стало боляче. Лікарі кажуть, що це нормально. Учора пройшов повне медичне обстеження. Були моменти, які після першого дослідження викликали занепокоєння. Тому лікарі провели додаткове обстеження, щоб зняти усі точки над “і”».
Загалом слідчі, прокурори та працівники оперативних підрозділів у перші дні після нападу на знімальну групу допитали як свідків 48 осіб. Процесуальним керівником у кримінальному провадженні винесено 22 постанови про відібрання зразків слідів пальців рук у 19 свідків і 3 потерпілих.
У Національній спілці журналістів України наголошують, що лише прецеденти вагомого покарання нападників на журналістів зможуть зупинити нові прояви фізичної агресії до представників ЗМІ.
– Факт, що побиття Олега Решетняка відбувалося у прямому телеефірі не зупиняв нападників, – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Повна безкарність за злочини проти журналістів є причиною таких брутальних атак. Тому суд над нападниками у справі побиття на Харківщині знімальної групи національного телеканалу може бути показовим для всієї України.