Круглий стіл із міжнародною участю «Якість сучасної освіти в контекстів постнекласичної парадигми: методологія, теорія, практика» днями відбувся у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди
Лідерів наукової думки України та Польщі для дискусії щодо майбутнього формування науково-технічної еліти зібрав науково-педагогічний проєкт «Інтелект України».
Наукова дискусія відбулася завдяки особистій позиції президента Національної академії педагогічних наук України Василя Кременя, який разом з Міністром освіти і науки України Сергієм Шкарлетом у червні саме в Харкові розпочали презентацію реформування освіти в України під час Всеукраїнської стратегічної сесії «Освіта України – 30. Національний технопарк з підвищення якості освіти».
«Багато завдань стоїть перед освітянами. Осердям тих змін, які ми повинні робити, це – дитиноцентризм – принцип максимального наближення навчання і виховання до кожної дитини, її здібностей, її талантів, врахування її особливостей, щоб разом з батьками освітяни допомогли дитині самій пізнати себе»,- зазначив Василь Кремень, доктор філософських наук, професор, академік НАН України, дійсний член (академік) НАПН України, Президент НАПН України під час вітального слова до учасників круглого столу.
Національну спілку журналістів України на круглому столі представив секретар НСЖУ, доктор педагогічних наук, заслужений журналіст України Гліб Головченко: «Залучення журналістської спільноти до заходів, під час яких обговорюється розвиток освіти в Україні, є важливим аспектом комунікації цих змін із суспільством. На жаль, багато реформ та змін, які відбуваються в Україні, проходять повз наших громадян саме у зв’язку з тим, що вони не докомуніковані з медіа».
Протягом трьох днів лідери педагогічних галузей України та Польщі спілкувалися щодо критеріїв якості сучасної освіти, здійснювали порівняльний аналіз інклюзивної освіти в Україні й Республіці Польщі, обговорювали перспективи розвитку національних освітніх технопарків. Окрему увагу було приділено реалізації постнекласичної парадигми освіти в науково-педагогічному проєкті «Інтелект України», яка була схвально сприйнята польськими педагогами.
В рамках обговорення проєкту «Інтелект України» секретар НСЖУ, доктор педагогічних наук України Гліб Головченко наголосив на важливості впровадження медіаосвіти: «В наших умовах важливо правильно звертати увагу на медіаосвіту. За часи карантину педагогічне середовище оперативно опанувало новітні технології і довело, що здатне реагувати на вимоги часу. Тому важливим є налагодити комунікацію освітянської та медійної галузей, адже лише в такому тандемі ми зможемо говорити про те, що у медіа є майбутнє у вигляді медіаграмотних читачів, глядачів, слухачів, а у держави – медіаграмотні громадяни».