Центральний офіс Національної спілки журналістів України відвідав ректор Національної академії Служби безпеки України Андрій Черняк. Під час зустрічі з головою НСЖУ Сергієм Томіленком обговорювалися актуальні питання інформаційної безпеки та співпраці між журналістською спільнотою та фахівцями з національної безпеки.
Сергій Томіленко ознайомив гостя з діяльністю мережі Центрів журналістської солідарності та презентував дві фотовиставки НСЖУ – «Журналісти в зоні бойових дій» та «Спалахи війни», які експонуються в конференц-залі Спілки.
Особливу увагу було приділено питанню фіксації воєнних злочинів росії проти журналістів та медіа. НСЖУ розраховує на фахову допомогу викладачів Академії СБУ у дослідженні таких випадків, як обстріл росіянами редакції єдиного місцевого радіомовника в Нікополі – радіо «Ностальжі», а також у справах полонених журналістів Ірини Левченко, Дмитра Хилюка та Сергія Цигіпи.
Ректор Академії СБУ Андрій Черняк подарував до бібліотеки Спілки журналістів низку видань Академії, зокрема «Рекомендації та кращі кейси реалізації стратегічних комунікацій в умовах війни» та «Диверсійно-розвідувальна діяльність російських спецслужб». Особливо символічним є подарунок книги «Українська мова. Подорож із Бад-емса до Страсбурга» Орисі Демської, видавництво якої («Віват») зазнало ракетного обстрілу з боку росіян у травні цього року.
– Внесок журналістів у протистояння російській агресії неможливо переоцінити. Інформаційний фронт є ключовим у сучасній війні, і ми високо цінуємо професіоналізм та мужність українських медійників, – наголосив Андрій Черняк.
У свою чергу, Сергій Томіленко презентував ректору книгу «Імперія терору» секретаря НСЖУ Сергія Шевченка та ознайомив з ініціативами Спілки щодо відродження прифронтових газет.
– Спілка журналістів розраховує на експертну підтримку фахівців Академії СБУ. Наша співпраця є важливим кроком у зміцненні інформаційної безпеки України, – сказав Сергій Томіленко.
Під час зустрічі також було досягнуто домовленості про проведення спільних заходів. Зокрема, заплановано показ в Академії СБУ документальної стрічки «На межі», створеної НСЖУ, яка розповідає про мужнього редактора з прифронтової Харківщини Василя Мирошника.
Така співпраця між НСЖУ та Академією СБУ є важливим кроком у посиленні інформаційної стійкості України та підтримці журналістів, які працюють в умовах війни.
Інформаційна служба НСЖУ