Підсумки Всеукраїнської наради редакторів газет, антикризові пропозиції з підтримки українських медіа, формування антирейтингу «Вороги преси-2021», проведення творчих конкурсів НСЖУ були в центрі обговорення під час засідання Секретаріату Національної спілки журналістів України, яке відбулося 29 квітня.
Голова НСЖУ Сергій Томіленко поінформував учасників засідання про проведення онлайн-конференцій Всеукраїнської наради редакторів газет, під час яких обговорювалися наслідки економічної кризи, викликаної пандемією, пропозиції з підтримки місцевих друкованих медіа, проблеми із забезпеченням папером, а також стосунки з «Укрпоштою». Крім того, під час онлайн-конференції за участі керівництва Федерації профспілок України йшлося про застосування трудового законодавства в редакційній практиці та про захист трудових прав журналістів.
«Створено робочу групу з напрацювання податкових змін для медіа, ми маємо хороший комітет із податковим комітетом Верховної Ради. Резолюцію Всеукраїнської наради редакторів газет надіслали до парламенту, уряду, до Офісу президента. Наша пропозиція – створення державного Фонду підтримки медіа за прикладом інших країн, де надають певну підтримку медіа», – наголосив голова спілки.
Перша секретар НСЖУ Ліна Кущ ознайомила секретарів Спілки з переліком антикризових заходів, напрацьованих робочою групою, утвореною після Всеукраїнської наради редакторів газет. Окремо підготовлено пропозиції для підтримки місцевих ЗМІ на сході України та і прикордонних регіонах. Перша секретар НСЖУ відзначила внесок у формування цих пропозицій секретаря НСЖУ Олександра Брижа, голови Донецької обласної спілки журналістів НСЖУ Олени Калайтан та заступника голови Волинської обласної організації НСЖУ Володимира Данилюка.
Інформацію з цих питань Секретаріат узяв до відома.
Також Секретаріат обговорив формат проведення творчих конкурсів НСЖУ в 2021 році. Своє бачення конкурсу висловили Ліна Кущ, секретарі НСЖУ Віталій Голубєв, Зоя Шарикова, Сергій Шевченко. Учасники засідання погодилися з тим, щоб приурочити проведення конкурсу до 30-річчя Незалежності України, та підбити підсумки в серпні. Секретаріат ухвалив оновлені умови конкурсу та перелік номінацій.
Під час обговорення питання з формування антирейтингу «Вороги преси-2021» голова НСЖУ Сергій Томіленко зазначив, що мета акції – привернути увагу до тих, хто зазіхає на права журналістів в Україні. Оприлюднення антирейтингу приурочене до Всесвітнього дня свободи преси 3 травня. Таким чином Національна спілка журналістів України долучається до глобальної кампанії Міжнародної та Європейської федерацій журналістів.
В обговоренні питання взяли участь секретарі НСЖУ Денис Іванеско, Зоя Шарикова, Гліб Головченко, Сергій Лямець, Олександр Бриж, Віталій Голубєв, Валерій Макеєв, Вікторія Плахта, Людмила Долженко, перша секретар Ліна Кущ. Учасники засідання більшістю голосів затвердили список «Вороги преси-2021». Секретарі НСЖУ Гліб Головченко, Зоя Шарикова та Валентина Душок утрималися від голосування за включення до Антирейтингу кандидатури голови Нацради з телебачення та радіомовлення Ольги Герасим’юк.
Серед інших питань, які обговорювалися на засідання Секретаріату, – підготовка до наступного засідання Правління НСЖУ 13 (у форматі онлайн). Секретар НСЖУ Гліб Головченко розповів про проведення Міжнародного конкурсу шкільних медіа, який підтримує спілка. Підбити підсумки конкурсу заплановано 21 травня в онлайн-форматі.