До Центру журналістської солідарності НСЖУ в Чернівцях завітав секретар Національної спілки журналістів України Віталій Голубєв.
Координатор Центру і голова Чернівецької ОО НСЖУ Володимир Бобер та Віталій Голубєв обговорили низку питань, які сьогодні є актуальними для працівників місцевих медіа: передплата і доставка газет, монетизація контенту, розвиток онлайн-медіа, як подальшої перспективи наповнення інформаційного середовища в Україні. Особливої уваги сьогодні потребує вирішення питань, пов’язаних зі штучним знищенням місцевої преси через бездумне розбалансування роботи поштових відділень та масове скорочення листонош.
– Зважаючи на те, що триває війна, держава через свої міністерства мала б взяти участь у зміцненні інформаційного простору в державі. Хоча б на час воєнного стану. А для цього, очевидно, потрібно розробити програму, через яку було б можливим компенсувати Укрпошті якісь збитки від доставки газет і сприяти редакціям у здійсненні передплати і якісної доставки медіа до читача, – підсумовує секретар НСЖУ Віталій Голубєв.
ДО РЕЧІ. Чернівці та Рівне, де живе Віталій Голубєв, вже мають тривалу історію взаємного спілкування між журналістами. Свого часу разом брали участь у навчаннях, обмінювалися досвідом і випускали якісні медіа.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Чернівцях: 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності; 96.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Інформаційна служба Чернівецького ЦЖС