«Росіяни не приховують, що вважають українських журналістів мішенями своїх обстрілів і атак. Є численні свідоцтва про цілеспрямований обстріл автомобілів, маркованих написом «Преса», навмисні вбивства журналістів, які працюють поблизу лінії фронту, обстріли редакцій видань, арешти, викрадення, катування, засудження до тривалих строків ув’язнення працівників ЗМІ й громадянських журналістів, позбавлення медійників можливості вести професійну діяльність на тимчасово окупованих територіях. І це – лише безпосередня злочинна діяльність росії проти свободи слова в Україні. Але наслідки російської агресії для української журналістики не обмежуються лише цим. Через обстріли цивільних об’єктів – населених пунктів, житлових будинків, медичних, освітніх закладів, установ культури провокуються хвилі вимушеного переселення місцевих жителів, руйнування економіки, внаслідок чого ЗМІ втрачають джерела доходу, традиційну авдиторію і змушені призупиняти або припиняти свою діяльність.
Лише наша згуртованість допоможе нам вистояти, перемогти та покарати ворога», – Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України
НСЖУ публікує буклет «Розстріляна свобода слова. Журналісти – цілі російського воєнного наступу», який є оглядом ситуації із атаками росіян на працівників медіа у 2022 році з часу повномасштабного вторгнення росії в Україну.
На жаль, дані про кількість журналістів, загиблих від рук російських військовиків, швидко застарівають – кожен місяць приносить нові й нові жертви.
Станом на 14 березня 2023 року від початку повномасштабного вторгнення рф на територію України окупанти вбили щонайменше 51 медійника. За верифікованими даними НСЖУ, узгодженими з інформацією міжнародних журналістських організацій, серед загиблих – 12 журналістів, які виконували професійні обов’язки; 9 медійників – цивільних жертв; 30 представників ЗМІ, які мобілізувалися для захисту України у лавах Сил оборони України.
rozstrilyana-svoboda-slova-preview