Росіяни триматимуть тіло журналістки Вікторії Рощиної настільки довго, щоб українські фахівці не змогли встановити причину її смерті. Російська сторона робить це не вперше, адже вже були випадки загибелі українських цивільних та військових у російській неволі.
Про це в коментарі виданню ZMINA повідомив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Олександр Щербань.
Представник КШ сподівається, що таких сумних повідомлень, як смерть Рощиної у російській вʼязниці, більше не буде.
«Хоча ми й маємо повідомлення про загибель людини (Вікторії Рощиної. – Ред.), але поки немає тіла, і наші судмедексперти не мають можливості встановити ймовірну причину її смерті. Тож ця інформація залишається лише інформацією», – додає він.
За словами Олександра Щербаня, українська сторона намагається зробити все можливе, щоб до російських в’язниць, у яких жорстоко поводяться з українцями, потрапили представники Міжнародного комітету Червоного Хреста або російського омбудсмана.
«Щоб Москалькова (російська Уповноважена з прав людини. – Ред.) або її помічники особисто відвідали такі місця. Коли вони прибувають до якоїсь колонії, то там покращуються умови й потім менше знущаються з наших людей. У Таганрозі, дійсно, все складно, тому потрібно домагатися, щоб місія російського омбудсмана її відвідала», – зауважив він.
Нагадаємо, про смерть Вікторії стало відомо 10 жовтня. Інформація про смерть журналістки Вікторії Рощиної надійшла її батьку Володимиру від російських офіційних осіб. Пізніше інформацію підтвердила українська сторона.
Журналістка була в списках на обмін. Її мали етапувати з Таганрога до московського СІЗО «Лефортово». Наразі її смерть підтверджено, але точні обставини невідомі.
Після цього українські журналісти та медійники закликали міжнародну спільноту до рішучих та негайних дій у зв’язку з убивством української журналістки Вікторії Рощиної в російському полоні.
Вікторія Рощина працювала на hromadske, пізніше публікувалася в «Українській правді» та «Радіо Свобода». Також вона співпрацювала з Українським радіо, «UA: Перший» та «Цензор.нет». У 2022-му отримала нагороду Міжнародного жіночого медійного фонду “За мужність у журналістиці”.
Про перше затримання журналістки стало відомо 16 березня 2022 року. Її утримували представники російської Федеральної служби безпеки. Тоді вона перебувала в окупованому Бердянську. 22 березня російські військові звільнили Рощину з полону, змусивши записати відео із запереченням претензій до спецслужб РФ.
3 серпня 2023 року родичі та друзі знову втратили зв’язок з журналісткою. Вона зникла безвісти під час поїздки на тимчасово окуповані території.