За рік репресій білоруського режиму, спричинених подіями навколо переобрання президента Олександра Лукашенка, було заарештовано 497 журналістів, 29 з них досі перебувають за гратами. Відповідні дані опублікувала Європейська Федерація Журналістів (ЄФЖ) та закликала міжнародне співтовариство невідкладно вжити заходів.
За даними моніторингу Білоруської Асоціації Журналістів (БАЖ) за рік репресій у Білорусі зафіксовано:
- Затримання журналістів та працівників ЗМІ: 497
- Фізичне насильство проти журналістів: 68
- Адміністративні арешти журналістів: 119
- Журналісти та працівники засобів масової інформації, які досі перебувають під вартою: 29
- Представники ЗМІ, які є об’єктами кримінального переслідування: понад 50
- Обшуки в офісах чи будинках журналістів: 135
- Блокування новинних веб-сайтів: понад 100
- Закриття ЗМІ: 10
«Ми закликаємо міжнародне співтовариство, зокрема Європейський Союз, Раду Європи та Організацію з безпеки та співробітництва в Європі, посилити свої зусилля щодо покарання винних у цих нескінченних репресіях», – сказав Президент Європейської Федерації Журналістів Могенс Бліхер Б’єргард.. «Диктаторський режим показує своє справжнє обличчя. Запланована ліквідація нашого члена – Білоруської Асоціації Журналістів! Чого ще чекають міжурядові організації для посилення санкцій?»
«Поки санкції, прийняті ЄС проти близько 100 білоруських чиновників, не мають жодного ефекту», – додав генеральний секретар EФЖ Рікардо Гутьєррес. «Тепер ми повинні звернути увагу на всі європейські компанії та держави, які співпрацюють з диктаторськими режимом, а тому є співучасниками нинішніх репресій у Білорусі. Також настав час терміново підтримати ексфільтрацію білоруських демократів, включаючи журналістів, та допомогти їм вести діяльність з-за кордону. Настав час організувати опір диктатурі».
Нагадаємо, що нещодавно під час робочої зустрічі в НСЖУ, заступник голови БАЖ Борис Горецький подякував Спілці за підтримку білоруських журналістів, які переслідуються владою, і повідомив, що вже майже 100 білоруських журналістів із родинами були вимушені виїхати до України аби мати змогу висвітлювати події в Білорусії.