На лікування в Італію поїде 16-річний прикарпатець Назар, який хворіє на лейкемію і наразі перебуває в Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні. Допомога щодо безоплатного лікування за кордоном важкохворим дітям можлива завдяки партнерству Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ, Департаменту інформації Івано-Франківської архієпархії УГКЦ та БФ «Мізерікордія», волонтерів італійської асоціації «Anteas Alessandria», лікарів Івано-Франківської ОДКЛ. Працює проєкт «Партнерство задля Перемоги».
Координаторка Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта й журналістка Департаменту інформації архієпархії Христина Гаманюк перед від’їздом Назара в клініку ім. Регіни Маргарити, що в Турині (Італія), поспілкувалися з ним та його мамою, лікарями, обговорили деталі переїзду.
Назар захоплюється спортом, особливо футболом, здобуває фах механіка. Зазначає, що, після лікування й повернення додому, обов’язково продовжить справу, яка йому до душі.
Як розповідає мама юнака Ярослава, про хворобу сина вони дізналися в середині листопада й розпочали лікування у медичних закладах Прикарпаття, однак, щойно дізналися про можливості, які надає італійська клініка, одразу погодилися. Поїдуть власним автомобілем разом із родичами.
Лікарка Зоряна Вовк зауважила, що в Назара добрі прогнози щодо успішного закінчення лікування, однак для нього будь-які контакти тепер небезпечні. Через часті тривоги у нас їх важко уникнути, адже онкохворих дітей доводиться спускати в укриття. В італійській клініці добрі умови для лікування, до того ж, там більший банк донорів. Тож в Італії Назар отримає повноцінне лікування, а можливо – й пересадку кісткового мозку.
Як зазначила Уляна Сташко, членкиня опікунської ради обласної дитячої лікарні, співзасновниця БФ «Фундація доброчинців», яка докладає чимало зусиль для відправлення дітей на безкоштовне лікування за кордон, лікарі підготували всі необхідні документи, детально проінструктували хворого та його рідних, подбали, аби їх там належно зустріли, підтримуватимуть із ними постійний зв’язок.
–Я безмежно вдячна італійським волонтерам. Вони неймовірні, адже не тільки сприяють лікуванню важкохворих дітей з України, але ще й лікарні допомагають! Якось я зауважила, що у відділенні онкогематології немає пральної машинки. І вони її для нас придбали!, – розповідає пані Уляна.
–Це вже шоста дитина, яка проходитиме лікування і реабілітацію в одній із провідних італійських клінік, – зазначила Вікторія Плахта. – Як добре, що є такі люди, як Лучано Картолано та його друзі, які, не зважаючи ні на що, допомагають тим, хто цього потребує. Дуже вдячна всім партнерам проєкту.
Івано-Франківський Центр журналістської солідарності спільно з Департаментом інформації Івано-Франківської архієпархії УГКЦ і надалі надаватиме підтримку людям у потребі, зокрема, важкохворим дітям, у рамках проєкту «Партнерство задля Перемоги», який розпочався торішньої осені під час зустрічі в Центрі журналістської солідарності НСЖУ з віце-президенткою Національної федерації журналістів Італії, віце-головою Федерації преси Ломбардії, членкинею виконкому Європейської федерації журналістів Анною Дель Фрео, італійськими волонтерами та керівником Департаменту інформації архієпархії отцем Іваном Стефураком.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників медіа, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Вікторія Стрільчук
Фото Христини Гаманюк