Міністерство культури та інформаційної політики відповіло на лист НСЖУ із пропозиціями з підтримки українських засобів масової інформації в умовах війни й економічної кризи, викликаної війною.
«Пропозиції щодо заходів з підтримки українських медіа в умовах війни, окреслені вами у зверненні, будуть належно вивчені та розглянуті створеною при МКІП профільною робочою підгрупою “Медіа та інформаційна безпека” у складі робочої групи з питань культури та інформаційної політики при Національній раді з відновлення України від наслідків війни, – ідеться в листі-відповіді за підписом заступника міністра Тараса Шевченка. – Висловлюємо свою вдячність за проявлену високу соціальну відповідальність та проактивну громадянську позицію щодо забезпечення підтримки медіа у критичний для суспільства період».
Нагадаємо, на Всеукраїнській нараді редакторів ЗМІ 9 червня 2022 р. за участі понад 100 редакторів і журналістів було напрацьовано пропозиції з підтримки українських ЗМІ в умовах війни. На виконання пропозицій у липні 2022 р. НСЖУ створила Фонд підтримки українських медіа, покликаний сприяти економічному розвиткові медіа різних масштабів і напрямків.
За результатами опитування, проведеного НСЖУ із залученням понад 200 працівників медіа, серед найбільших негативних наслідків війни – втрата рекламодавців (90% опитаних), втрата доходу від продажу ефірного часу/площі (70%), доходу від угод на висвітлення діяльності влади (60%) та від передплати (57%). Понад 20% редакцій втратили доступ до приміщення або майна внаслідок бойових дій або окупації. Майже 10% редакцій не відновили роботу з початку вторгнення, а 28% – призупиняли роботу на деякий час. Чверть колективів працюють без виплати зарплати.
Враховуючи невідкладність ситуації, НСЖУ вважає за необхідне включити реалізацію запропонованих заходів із підтримки українських медіа до плану діяльності Міністерства культури та інформаційної політики. Підсумком має стати пакет конкретних кроків із підтримки українських ЗМІ.