Продовжуємо розповідати про учасників творчого конкурсу «Журналісти проти епідемії», організатором якого виступає Національна спілка журналістів України. Олена Каліновська, журналістка телеканалу D1 (Дніпро) надіслала на конкурс сюжети, підготовлені для програми «Тиждень на D1». Частина з цих сюжетів – про те, як місцевий бізнес переживає карантин: Туристичний бізнес на паузі. Які тури будуть пропонувати після карантину українцям і Бізнес у карантин. Як підприємці з невеликих міст розвивають власну справу під час кризи.
– Це історії підприємців, які розповіли про зміни у своєму житті і в роботі. Говорили, як планують виходити з карантину, як вдосконалюватимуть свій бізнес. Якщо у когось узагалі не було сторінок в інтернеті чи сайтів, – як вони зараз це робитимуть. Як узагалі змінюватимуть своє життя і як виживають зараз, – коментує журналістка.
За її словами, спілкування з героями сюжетів складалося по-різному. «Наприклад, із дівчиною, яка має кафе, мені було досить сумно. Але вона викручується, вигадує. А коли спілкувалася з чоловіком, власником туристичної агенції, – він виявився дуже оптимістичним. Розповів, що сам замовив путівки для себе і нікуди не полетів, бо карантин. Ділився, як працює з клієнтами, які звертаються за поверненням грошей. У мене залишилися позитивні враження, і я трішечки від співрозмовника захопилася цим оптимізмом», – каже Олена.
Журналістка живе у Синельниковому – невеликому містечку за 60 кілометрів від Дніпра. До запровадження карантину діставалася на роботу до обласного центру щодня, але після того, як зупинився громадський транспорт, стала робити сюжети у своєму місті. Якщо треба кудись під’їхати, підвозить на авто чоловік. «Він розуміє, що без роботи я не можу», – посміхається учасниця конкурсу.
Із засобів захисту у роботі використовувала маски і рукавички. Коли брала інтерв’ю у героїв сюжетів, то просила їх зняти маски на час зйомки.
Відеосюжети про приватних підприємців на карантині набули популярності в соціальних мережах, що стало несподіванкою для самої авторки. Каналами поширення є YouTube-канал телекомпанії (1,4 тис. підписників), а також сторінки у Facebook – сторінка власне телеканалу (50 тис. уподобань) і сторінка програми «Тиждень» (360 уподобань). Також Олена поширила відео на своїй сторінці у Facebook.
«Людини, яка би спеціально налаштовувала рекламу в Facebook, у нас на телеканалі немає. Але після виходу сюжету про дрібний бізнес до мене стали звертатися інші підприємці, зі своїми історіями. Наприклад, жінка, яка шиє взуття в маленькому місті. Також звернувся підприємець, який займається оформленням із повітряних кульок. Він розповідав, що в нього бізнес пішов угору, бо на карантині люди хочуть свята, попри що, – пригадує журналістка. – Бачила, як багато малих підприємців просто поширювали мої сюжети у себе на сторінках у Facebook, і це навіть не мої друзі в соціальній мережі. Просто тема виявилася близькою багатьом».
На жаль, через кризові обставини програма «Тиждень», для якої робила сюжети Олена Каліновська, із травня закрита. «Тому я залишилася без роботи», – розводить руками співрозмовниця. Проте сподівається, що її досвід роботи на телебаченні стане в нагоді незабаром.
Повні умови конкурсу ви можете знайти на сайті НСЖУ.
Розмовляла Ліна Кущ.
Фото надані Оленою Каліновською.