Сьогодні Верховна Рада України розпочинає свою роботу із проекту Закону щодо «забезпечення незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення». Свій коментар опублікував голова НСЖУ Сергій Томіленко:
Отже народним депутатам пропонують пріоритетно подбати про «достатні матеріальні умови» для членів Нацради, встановивши такі підвищені посадові оклади:
Голова Національної ради – 40 розмірів прожиткового мінімумум (81080 грн. у 2020році);
Перший заступник голови Національної ради – 37 (74999грн.);
Заступник голови Національної ради – 35 (70945грн);
Відповідальний секретар Національної ради – 35 (70945грн.);
Член Національної ради – 33 (66891грн).
Також членам Національної ради можуть встановлюватися надбавки, доплати, премії та інші виплати – 30 відсотків його посадового окладу.
Також автори проекту Закону пропонують подбати про «достатні матеріальні умови» працівників Апарату Нацради, встановивши їм потрійний розмір окладів у порівнянні з посадовим окладом, встановленим для працівників, які займають відповідні посади Секретаріату Кабінету Міністрів України.
Серед новацій проекту, покликаного забезпечити «незалежність» Нацради – зняття обмеження для осіб, які досягли пенсійного віку, призначатися на посаду члена Нацради, а також створення конкурсної комісії для відбору кандидатур до медіа-регілятора за президентською квотою (щоправда, за висновками Головного науково-експертного управління Верховної Ради, Президент не може бути обмежений у своїх правах).
Також на час карантину пропонується дозволяти Нацраді проводити позапланові безвиїзні перевірки ТРК в експрес-форматі.
Фактично, у той час як у Верховній Раді рік як заблоковано Конкурс на призначення нових членів Нацради, народним депутатам пронується прийняти тестовий фрагмент законопроекту «Про медіа».
Але ж весною 2020 року Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики визнав незадовільною роботу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за результатами розгляду звіту регулятора за 2019 рік. Так само і Президент 4 березня прийняв рішення про незадовільну оцінку діяльності членів Нацради і, відповідно, вирішив достроково припинити їхні повноваження своїми Указами.
Тому Національна спілка журналістів України пропонує пріоритетно проводити широке обговорення результатів діяльності медіарегулятора, а не збільшувати зарплати чиновникам і не змінювати конкурсні умови під конкретних кандидатів.