«Один євро на відновлення інфраструктури України і один євро – на відновлення медіа», – такою має бути підтримка українських медіа під час війни, переконаний генеральний директор «Репортерів без кордонів» Тібо Бруттен. Про це він заявив під час спеціального заходу, присвяченого Україні, в рамках конференції European Agora for Journalism у Брюсселі.
Перед початком дискусії, спікеркою якої стала перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ, учасники переглянули фільм «Фіксери на війні: невидимі репортери». У фільмі йдеться про роботу трьох українців, які допомагають іноземним журналістам у поїздках до зони бойових дій.
– Українські фіксери є членами команди іноземних медіа і так само ризикують, як і журналісти. Двоє українських фіксерів – Олександра Кувшинова і Богдан Бітік – загинули, виконуючи свої обов’язки. Часто ці журналісти залишаються незахищеними: працюють без страхування, купують захисне спорядження за свої кошти, – сказала Ліна Кущ.
Вона наголосила, що Національна спілка журналістів України через мережу центрів журналістської солідарності надає в безоплатне користування захисне спорядження фіксерам.
Під час дискусії йшлося також про те, що журналісти стають цілями для російських військових, а на окупованих територіях переслідують професійних і громадянських журналістів. Також учасники обговорювали приклади тиску на незалежних журналістів і медіа в Україні.
Якою має бути економічна підтримка українських медіа, чия робота надзвичайно важлива в умовах війни? Генеральний директор «Репортерів без кордонів» переконаний: потрібен спеціальний фонд підтримки медіа, який би наповнювався за рахунок коштів міжнародних партнерів. Надзвичайно важливо зберегти якісну журналістику в Україні, додав Тібо Бруттен.
Інформаційна служба НСЖУ