Вже тривалий час на Донеччині працює польський журналіст-фрілансер Себастьян Плочарський
Захисне спорядження для безпечної роботи він отримав у Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ.
Незалежний документаліст і фотограф співпрацює з багатьма польськими виданнями, серед яких Newsweek Polska, oko.press, gazeta Wyborcza, для телеканалу ВВС як режисер готував документальні фільми про війну. Його фотороботи можна бачити на сайті проєкту MakeCoffeeNotWar.info.
– Війну в Україні я висвітлюю вже дев’ять років. Ми робили для Нової Зеландії матеріал про загиблих у Соледарі британських волонтерів Крістофера Перрі та Ендрю Бегшоу. Зараз знімаємо документальний фільм про евакуацію та становище людей, які живуть на сході України – на Донбасі, – розповів Себастьян Плочарський.
У Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ медійники можуть взяти у тимчасове користування якісне захисне спорядження – брендовані написом PRESS бронежилет із шоломом, тактичну аптечку. Прокат безкоштовний, але обов’язково за наявності акредитації ЗСУ!
Нагадуємо, центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності в Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС