Слідчі поліції, під процесуальним керівництвом прокуратури Полтавської області, вручили мешканцеві Полтави підозру в умисному перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів одного із міських телевізійних каналів. Поліція здійснює розслідування за ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України. Про це інформує Нацполіція Полтавщини. У Національній спілці журналістів України зазначають, що мова йде про полтавського політика Сергія Чередніченка, відомого конфліктами із місцевими журналістами.
Інцидент, за яким оголошено підозру, стався ще у 2017 році. Журналісти місцевої телекомпанії «ІРТ-Полтава» знімали сюжет про рейд, який проводився по незаконним пасажирським перевезенням. Роботі знімальної групи телеканалу намагався перешкодити місцевий політик Сергій Чередніченко. Він бризнув фарбою із балончика у телекамеру, якою оператор знімав цей сюжет. За цим фактом журналісти написали заяву до поліції. Було відкрито кримінальне провадження. І справа зрушила з місця уже в 2020 році.
У лютому цього року в Головному управлінні поліції Полтавської області відбулася зустріч голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, голови Полтавської ОО НСЖУ Євгенія Лопушинського та начальника поліції Полтавщини Івана Вигівського, зазначають у Нацполіції Полтавщини . Тоді очільник поліції області запевнив, що правоохоронці зацікавлені в об’єктивному розслідуванні кримінальних проваджень, відкритих за фактами скоєння протиправних дій відносно журналістів.
Відтак, після проведення ревізії кримінальних проваджень минулих років, слідчі повідомили про підозру у перешкоджанні професійній діяльності журналістів 44-річному Сергію Чередніченку. У кримінальному провадженні триває комплекс необхідних слідчих дій.
Причиною нападів на журналістів директор телеканалів «ІРТ» і «Місто+» Ігор Кужик називає безкарність:
– Людина зробила раз і її не покарали, 2017 рік, пройшло три роки. Дай Боже, щоб було доведено справу до кінця і суд поставив остаточну крапку і поставив на місце порушника. Якщо порушники будуть каратися, то таких епізодів буде з кожним наступним роком менше і менше.
У Національній спілці журналістів України вітають оголошення у Полтаві підозри за перешкоджання журналістській діяльності та чекають на покарання нападника:
- Журналісти вимагають безпеки і справедливості. І покарання для кожного, хто з кулаками перешкоджає журналістській діяльності, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко.