Праворадикальна група “С14” зі своїм керівником Євгеном Карасем намагалася штурмувати будівлю телеканалу НАШ. В ході протесту 4 лютого відбулися сутички з поліцією. Крім того, Карась в прямому ефірі погрожував виконавчому продюсеру телеканалу НАШ.
Микола Буга, виконавчий продюсер, представився, після чого Карась заявив:
«А, ти виконавчий продюсер телеканалу НАШ? Ти вийшов до нас? Вирішив нас потролить? Ти що, безсмертний, придурок! Тобі не соромно? Тут війна! Ти вирішив пожартувати жарти?».
На відео зафіксовано, як Карась із нецензурною лайкою розмовляє з журналістами телеканалу. Запитуючи про те, «скільки вони коштують» і скільки їм заплатити, щоб звільнилися.
Того ж дня під стінами телеканалу невідомий чоловік вирвав мікрофон із рук журналіста Олега Нечая. Репортеру вдалося наздогнати молодика й відібрати техніку.
Через кілька хвилин чоловік повернувся і став заперечувати свою причетність до нападу, заявивши, що критично оцінює роботу телеканалу: «Інтереси держави для вас ніщо». Журналіст намагався переконати нападника у протилежному.
Після інциденту Олег Нечай у прямому ефірі розповів, що в його колеги незадовго до цього вирвали мікрофон і викинули на дорогу, розбивши, а також порізали ножем дріт, який іде від камери до пристрою, що передає сигнал.
«Люди приходять з ножами на ці «діалоги», – сказав він.
Зазнав нападу ще один журналіст Олексій Пальчунов. Він виходив у прямий ефір біля Шевченківського районного управління поліції. Націоналісти почали кидати у знімальну групу сніжки, вимагали, щоб вони забиралися звідти й звільнилися з телеканалу.
«Спочатку полетіли сніжки у мене та нашого оператора, а потім почали і бити мене, я отримав декілька ударів по голові руками, поліція після цього тільки втрутилася та почала нас відводити зі словами: «не провокуйте», – зазначив у ефірі Олексій Пальчунов.
Потім ще одна дівчина-активістка почала нападати і подряпала журналістові шию. У знімальної групи вирвали і забрали мікрофон, у журналіста також навушник.
«Зараз нам небезпечно просто виконувати свої професійні обов’язки, більше того, навіть інші журналісти до нас зверталися після цього, мовляв, навіщо ви приїхали створювати провокацію… Такий тиск відбувається на телеканал «НАШ», – сказав журналіст.
6 лютого у Києві також пройшли акції протесту біля будівель телеканалів “Наш” та “Інтер”. Однак, попри побоювання силовиків, акції пройшли мирно, мітингувальники не влаштовували провокацій, штовханини, не запалювали фаєрів і не блокували роботу каналів.
Охороняти громадський порядок, дбати про безпеку журналістів та захищати кожного працівника ЗМІ, щодо якого будуть зазіхання на вчинення насильницьких дій – з таким запевненням у ефірі телеканалу «НАШ» виступив заступник Міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко. Коментуючи сутички, які відбулися біля будівлі телеканалу за участі представників радикальних організацій, Антон Геращенко констатував, що були порушення громадського порядку, декількох осіб затримали, склали адмінпротоколи. Також відкрито два провадження, одне з яких стосується перешкоджання журналістській роботі й нападу на журналіста.
«Ми далі продовжуватимемо охороняти громадський порядок. Журналістам нічого не загрожує, – сказав Антон Геращенко. – Справи відкриті, слідчі будуть збирати всі докази, але не можна сказати наперед, що ці справи закінчаться підозрами, треба перевірити всі факти, всі відеозаписи, всі покази».
У Національній спілці журналістів України засуджують цькування та фізичну агресію щодо журналістів і працівників телеканалу «НАШ». Кожен випадок застосування сили до журналістів буде включено до Індексу фізичної безпеки журналістів України з метою громадського контролю над ходом розслідувань злочинів проти працівників ЗМІ.