Ракета, запущена росіянами, серйозно пошкодила дачу відомого дніпровського фотокореспондента Віктора Грабовського
Уламки збитої російської ракети впали на території дачного кооперативу, де свого часу чимало журналістів отримали ділянки.
– Коли це сталося, мені зателефонувала сусідка по дачі. Її будинок зруйнований, а саму врятувало те, що перед самим обстрілом собаки дуже неспокійно поводились, і вона повела їх на прогулянку. Перше моє враження від побаченого – жах! Усе, у що вкладалось стільки праці, турботи – знищено. У моєму будинку розбито веранду, потрощено вікна, дві теплиці. Торік вперше вирощували у них городину… Нічого, відбудуємо, аби самі цілі були, – розповідає Віктор Грабовський.
Знімки наслідків фотограф виклав у фейсбуці і підписав: «Що ж ти накоїла, клята ракето, на наших ділянках?»
– Вже не вперше від ворожих обстрілів потерпають колеги-медійники. У Дніпрі, Марганці, Павлограді, Нікополі, Апостоловому, Кривому Розі пошкоджень зазнають помешкання журналістів, приміщення редакцій. Ми реагуємо на кожен випадок, підтримуємо і по можливості допомагаємо кожному. Журналісти важливі!, – говорить голова Правління Дніпропетровської обласної організації НСЖУ Олексій Ковальчук.
Правління Дніпропетровської обласної журналістської організації НСЖУ, Дніпровський Центр журналістської солідарності клопотатимуть про допомогу для колеги.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності у Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС