17 лютого 2022 року Національна Спілка журналістів України разом з Укртелерадіопресінститутом при підтримці Держкомтелерадіо провели методичний онлайн-семінар для редакторів та творчих працівників центральних і місцевих засобів масової інформації України. Тема розмови – підготовка ЗМІ України до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, який відзначається щороку 26 лютого. Мета методичного семінару допомогти редакціям, творчим спілкам, журналістам спільно з правозахисниками знайти, запланувати, підготувати і опублікувати цікаві і актуальні матеріали про нинішній стан справ в окупованому Криму, про думки, життя і роботу кримчан, про репресії і переслідування окупаційною владою правозахисників, журналістів, активістів, в Криму, про порушення прав людини, утиски свободи слова і свободи зібрань, свободи релігійних вірувань, про роботу в Україні по наближенню деокупації Криму.
Голова НСЖУ Сергій Томіленко, який відкрив і вів семінар, наголосив на важливості глибокого і кваліфікованого відзначення Дня кримського спротиву окупації в українських медіа.
Кримський журналіст, секретар НСЖУ Микола Семена розповів про особливості висвітлення в ЗМІ подій дня 26 лютого 2014 року. Зокрема, на його думку, завдання українських журналістів полягає в тому, щоб показати, що проукраїнський мітинг в Сімферополі того дня був результативним, оскільки змусив колабораційну владу Криму скасувати проведення сесії і відмовитись від прийняття постанови про проведення незаконного референдуму.
З іншого боку і до сьогодні потребують спростування російські пропагандистські фейки про те, що окупація Криму російськими військами відбулася без жертв, «без єдиного пострілу» і здійснена «ввічливими» «зеленими чоловічками», а не збройними силами Росії, які розпочали свою силову операцію ще 20 лютого 2014 року.
З методичними рекомендаціями на семінарі виступили Ольга Скрипник – голова правління Кримської правозахисної групи та перша секретар НСЖУ медіа-консультант Ліна Кущ. Ольга Скрипник, зокрема зупинилася на рекомендаціях по використанню фактичних даних про стан окупації Криму Росією, фактах репресій кримчан російською владою за національною, релігійною, громадянською ознаками. Перша секретар НСЖУ Ліна Кущ зупинилася на конкретних рекомендаціях по роботі журналістів з джерелами інформації, створенню мережі отримання достовірної інформації про нинішнє життя в Криму.
На семінарі також відбувся обмін думками стосовно проблем життя в Криму в умовах окупації, а також перспектив визволення українського регіону.
НСЖУ опублікує на своєму сайті презентації спікерів з обговорених проблем.
День кримського спротиву російській окупації — це пам’ятна дата на річницю проведення мітингу кримських татар та українців у місті Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України. 26 лютого 2014 року відбулося фактично два мітинги. Один – на підтримку територіальної цілісності України та проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму чисельністю до 10 тисяч людей, та проросійський мітинг чисельністю близько 7 тисяч осіб, багато з яких були перевдягнуті російські військові.
Саме 26 лютого окупантам стало зрозуміло, що легітимним шляхом таке рішення прийняте бути не може. Тоді в ніч на 27 лютого озброєні російські спецпризначенці захопили будівлі Верховної Ради АРК та Ради міністрів АРК у м. Сімферополі. Через кілька днів загін спецпризначенців під керівництвом російського полковника Ігоря Гіркіна (Стрєлкова) змусив депутатів силою зібратися на сесію та під тиском і погрозами прийняти рішення про проведення референдуму про статус Криму. На сесію не був допущений жоден з журналістів, не існує ні відео, ні фото з залу сесії, однак як пізніше розповідали окремі депутати, що голосували під тиском, в залі не було кворуму, рішення сесії не може вважатися законним і правомочним.
Дата Дня спротиву спочатку була відзначена в 2016 році відповідно до Постанови Верховної Ради України № 3807 від 2 лютого 2016 р. «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2016 році». 26 лютого 2020 року Президент Володимир Зеленський підписав Указ про встановлення 26 лютого в Україні Днем спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, як щорічної пам’ятної дати.