Триває прийом робіт на творчий конкурс «Журналісти проти епідемії», організатором якого виступає Національна спілка журналістів України. Перша заявка надійшла вже у день оголошення конкурсу – від інформаційної агенції 18000 із Черкас. Розпитали журналістку, співзасновницю агенції Єлєну Щепак про новий досвід роботи під час карантину.
– Чому ви вирішили взяти участь у конкурсі?
– Під час карантину наша команда створила низку спецпроектів, пов’язаних із COVID-19. Коли побачили інформацію про конкурс, зрозуміли, що хотілося би поділитися цим досвідом.
Зокрема, ми створили спецпроект “Хроніки коронавірусу“. Щовечора наші журналісти збирають усю актуальну та найважливішу інформацію про ситуацію з коронавірусом в області, Україні та світі. Ми аналізуємо ситуацію в регіоні, читаємо низку всеукраїнських видань, офіційних повідомлень, а також світових медіа для цього. Читач натомість протягом кількох хвилин увечері може зорієнтуватися в ситуації, прочитавши статтю. Навіть якщо протягом дня не читав новин. І бути в курсі.
Ще один спецпроект ми заснували, аби висвітлювати, як бізнес допомагає боротися із COVID-19. Випускаємо такі добірки на регулярній основі.
Також ми створили Google-карту, на яку щодня наносимо дані від лабораторного центру щодо інфікованих у межах районів. Нині її переглянули вже понад 300 тисяч разів. Обласна адміністрація щодня подає інформацію про нові випадки інфікування, але лише з нещодавнього часу почала систематизувати всі випадки. Ми ж почали робити це для читачів значно раніше, тому увага до карти зберігається навіть зараз.
Також на сайті маємо дашборд, який оновлюємо щоранку після отримання звіту МОЗ. На ньому – інформація про кількість інфікованих, тих, хто одужав, а також далі про летальні випадки.
– Чи збільшилася зацікавленість вашої аудиторії під час карантину?
Так, аудиторія значно зросла. Якщо раніше наша добова аудиторія становила близько 10 тисяч унікальних користувачів, то нині в нас стабільно 15 тисяч читачів щоденно. Одного разу під час карантину був настільки великий стрибок аудиторії, що за день вона досягла 100 тисяч унікальних користувачів (у Черкасах живуть близько 300 тисяч осіб).
– Які уроки винесли ви і ваші журналісти з досвіду роботи під час епідемії?
– Що сьогодні роль ЗМІ – не лише інформувати, а й виховувати читача. На жаль, досі під деякими публікаціями ми читаємо, начебто COVID-19 – це фейк, а журналісти – пропагандисти, які лише залякують коронавірусом людей. Ми завжди дуже обережно і виважено подаємо інформацію про коронавірус. Але водночас інформуємо й про ситуацію в інших країнах, аби люди в Черкасах розуміли, що може статися в місті, якщо не дотримуватися правил карантину.
Нагадуємо, що прийом робіт на конкурс «Журналісти проти епідемії» триває до 26 травня. На конкурс подаються матеріали в різних жанрах журналістики, які вийшли в друкованих, інтернет-виданнях або аудіовізуальних медіа з початку 2020 року та висвітлюють тему протидії в Україні пандемії коронавірусу. Також конкурс спрямований на відзначення журналістських акцій (організація окремими журналістами чи ЗМІ соціальних проектів, спрямованих на подолання епідемії коронавірусу в Україні).
Повні умови конкурсу ви можете знайти на сайті НСЖУ.
Розмовляла Ліна Кущ.