Чотири роки тому простір Університету Державної фіскальної служби України змінився: тут оселилися журналісти. Допитливі, активні креативні, вдумливі, завжди з камерою, фотоапаратом, блокнотом, диктофоном, блокнотом і – запитаннями, запитаннями, запитаннями… Студенти в помаранчевих футболках – аби не загубитися серед фінансистів, економістів, юристів та інших -істів. І вони таки не загубилися!
Організували власну газету «ІрпіньTime», яка отримала декілька Гран-прі на міжнародних молодіжних журналістських фестивалях, ведуть свій блог, сторінки в соціальних мережах, мають YouTube-канал. Словом, життя в університеті заграло новими барвами!
Завдяки підтримці керівництва університету, спільним зусиллям колективу випускової кафедри журналістики, української словесності та культури, потужних стейкхолдерів, серед яких – Національна спілка журналістів України, Радіо Свобода, ГО «Детектор Медіа», Громадське радіо, Академія української преси та багато інших – успішний творчий проєкт із підготовки журналістів завершився яскравим першим випуском і врученням дипломів та грамот 24 здобувачам вищої освіти за акредитованою ОПП «Журналістика і зв’язки з громадськістю».
У заході взяли участь в.о. ректора університету ДФС України Валентина Унинець-Ходаківська, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та інвестицій Віктор Тринчук, учений секретар Вченої ради Університету Марина Рудая, керівництво Науково-навчального інституту гуманітарних наук, кафедр інституту, керівники інших структурних підрозділів Університету.
Валентина Унинець-Ходаківська дала високу оцінку розвитку журналістського напряму в університеті, окреслила перспективи магістерської програми «Економічна журналістика», нагадала про відповідальність журналістів за дотримання стандартів професії і довіру до їхнього слова.
Перший заступник міського голови Ірпеня Андрій Кравчук привітав усіх з історичною подією, яка матиме значення не лише для університету, а й для міста та загалом для регіону. Він висловив сподівання на те, що молоді талановиті журналісти нової генерації сприятимуть ефективному суспільному діалогу.
Директор ННІ гуманітарних наук, професор Євген Суліма підкреслив системність роботи в обраному напрямі підготовки і креативність та професіоналізм здобувачів вищої освіти.
З вітальним словом до випускників, НПП і гостей звернулася перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ. Вона вручила Почесні грамоти, якими Секретаріат НСЖУ відзначив представників інституту: студентку Ольгу Кацан та завідувача кафедри журналістики, української словесності та культури Наталію Зикун. Також Ліна Кущ звернулася до керівництва університету з проханням, аби студенти й викладачі економічних спеціальностей долучилися до аналізу антикризової програми підтримки українських медіа, що її розробила спілка журналістів у співпраці з понад 300 редакціями.
Остапа Світлана Віталіївна, Голова наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, за сумісництвом – викладач кафедри журналістики, української словесності та культури, – проаналізувала досвід роботи із сучасними студентами-журналістами і сформулювала професійні рекомендації для успішного професійного старту.
Зі зворушливим словом від випускників виступила відмінниця навчання, дворазова переможниця Всеукраїнського конкурсу наукових робіт зі спеціальності «Журналістика», багаторазова переможниця міжнародних молодіжних журналістських фестивалів, член Національної спілки журналістів України Ольга Кацан.
Привітала випускників куратор групи ЖБ-17-1, завідувач кафедри журналістики, української словесності та культури, гарант ОПП «Журналістика і зв’язки з громадськістю», доктор наук із соціальних комунікацій, професор Наталія Зикун.
Лунало багато теплих і щирих слів, було багато спогадів і відео, музики, пісенних вітань бакалаврам, гостям святам – від культурно-мистецького центру «Сузір’я», від студентів спеціальності «Журналістика». Усі бажали випускникам успішної професійної долі, натхнення і творчої самореалізації.